30. oktoober 1997 kell 22:00

Suuremad kütuse jaemüüjad alandasid bensiini hinda

Statoil langetas bensiini hinda kolmapäeval, eile langetasid hinna samale tasemele ka Neste, Alexela ja EK.

Alexela turundusjuhi Indrek Randveeri sõnul oli hinnalangus seotud eeskätt dollari kursi kukkumisega ja ka tiheda konkurentsiga kütusefirmade vahel.

«Võib-olla oli hindade langetamine praegu ennatlik, sest kuu aja pärast tõstetakse aktsiisi, millele lisandub veel käibemaks, ning kütus kallineb 90 sendi võrra. Siiski tuleb praegu turu suundumusega kaasa minna,» märkis Randveer.

Randveeri sõnul on küllaltki tõenäoline, et dollar alustab peatselt taas tõusu.

Alexela langetas hindu vaid Tallinna ja Tartu tanklates, sest mujal Eestis oli kütuste hinnatase juba varem madalamal.

EK turundusjuhi Mati Ruuli sõnul on turukonkurents tugevaim just Tallinnas ning siin reageerivad kütusefirmad kiiresti hinnamuutustele.

«Mujal Eestis on bensiini hinnad olnud madalamad ning seal me korrigeerime neid lähema aja jooksul,» ütles ta.

ASi Eesti Statoil peadirektori Sanny Åslundi sõnul on bensiini hinna langus Statoili tanklates seotud lubadusega reageerida paindlikult maailmaturu hinnamuutustele ja valuutakursi kõikumisele.

Möödunud suve jooksul on Eesti kütusemüüjad reageerinud mitu korda hinnakõikumistele maailmaturul ja korrigeerinud selle alusel ka Eestis müüdava kütuse hinda.

Viimati langetasid juhtivad kütusemüüjad autokütuste hinda 10--25 senti liitri kohta 26. septembril, viies hinnad tagasi augusti alguse tasemele. BNS

Hetkel kuum