6. november 1997 kell 22:00

Eesti Draamateatris 11., 23., 25. novembril kell 19 I. Bergman «Stseenid ühest abielust» piletid 60 ja 80 krooni

2. novembril esietendus draamateatris klassikasse kuuluv Ingmar Bergmanni «Stseenid ühest abielust», mille peaosades on suurepärane näitlejapaar Kersti Kreismann--Martin Veinmann. Lavastas noor, ent juba kriitikutelt palju heakskiitu saanud Peeter Raudsepp.

Ühe õhtu jooksul on vaataja silmitsi abielupaariga, kelle kooselu moodustab justkui koondpildi võimalikest mehe ja naise vahelistest suhetest. Näidendis on äratundmist, lõõgastust ja ehk veidi õpetlikkugi.

Järgmise nädala teisipäev on pidupäev neile rokisõpradele, kes peavad lugu kunagise Deep Purple'i liikmest David Coverdale'ist ja Whitesnake'ist, kelle muusikas on haaravalt põimunud rütmibluus ja hard rock. Nende kaunimeloodialised ballaadid on saavutanud menu ka muidu rokkmuusikast mitte vaimustuvate inimeste seas.

1980ndail hiilanud ansambel on Tallinnas uuenenud koosseisuga, mis andis esimesed kontserdid tänavu suvel Euroopa turneel.

Novembri vältel saab Rotermanni soolalaos tutvuda kireva väljapanekuga Eesti noortelt kunstnikelt, mis mastaapsuselt ja tasemelt väärib igati tähelepanu.

1990ndate aastate eesti kunsti keskse nähtuse neopopi väljapanek on juba üksnes esitlusviisilt pilkupüüdev ja inspireeriv, mistõttu tasuks seda külastada kogu perega. Esindatud on nii maal, graafika kui skulptuur. Kunstnike nimedki ei tohiks olla enam võõrad: Peeter Allik, Rait Pärg, Mall Nukke, Reiu Tüür, Marko Mäetamm.

G. F. Händeli koomiline barokkooper «Xerxes» tõotab kujuneda Vanemuises tõeliseks menulavastuseks, kuna see on maailmas üks enimmängitavaid barokkoopereid ning ka selle lavaletoojad oma ala tunnustatud meistrid. Ooperi tegevus toimub 5. sajandil enne Kristust Pärsias.

Ooperi lavastaja on professor Joachim Herz, kes on lavastanud mitmel pool maailmas ja töötanud muuhulgas Leipzigi ooperiteatri direktorina ning Berliini Komische Oper'i intendandina. Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Lauri Sirp, nimiosas laulab Mati Kõrts.

Hetkel kuum