16. november 1997 kell 22:00

Rannila Profiil saab kvaliteeditunnistuse

Soome kontsernile Rautaruukki kuuluv Rannila Profiil saab firma turundusjuhi Uku Randmaa sõnul vastavustunnistuse kolmele tootele: katusekiviprofiiliga, trapetsprofiiliga ja valtsprofiiliga katuseplaatidele.

Tunnistusi väljastava Eesti Ehitustesti juhataja Lembit Ostrati sõnul ei ole firma tunnistust veel kätte saanud, sest oodatakse päästeameti kirjalikku kinnitust, mis loodetakse saada järgmisel nädalal.

Lembit Ostrati sõnul peab kõikidel Eestis toodetavatel ja müüdavatel ehitusmaterjalidel ja -toodetel alates 1. maist olema nõuetekohasuse tunnistus. Selle puudumise korral rakendatakse firmade suhtes karistusi.

Trahvimäärad jäävad vahemikku 50 kuni 100 000 krooni. Esimese vahelejäämise puhul on trahv väiksem, edaspidi see suureneb. Tootjaettevõttel võib äärmusliku abinõuna lõpuks tootmise seisma panna.

Ehitusmaterjalidele esitavad nõuded keskkonnaministeerium, päästeamet ja tervisekaitseinspektsioon. Arvamused koonduvad Eesti Ehitustesti, kes väljastab tunnistuse, mis annab tarbijale kindluse, et ostetud toode on tõepoolest püsiva stabiilse kvaliteediga.

Lembit Ostrati kinnitusel vastab uus kehtestatud nõuete süsteem Euroopa Liidu standarditele.

Kõik Eestis toodetavad ja siin müüdavad ehitusmaterjalid ja -tooted peavad olema tugevad, tuleohutud, energiasäästlikud, inimese tervisele ohutud ning nende kasutamine peab olema ohutu.

Keskkonnaministeeriumis on koostatud nimekiri toodetest, mis vajavad tõestamist, kuid see on veel lõplikult kinnitamata.

Vabariigi valitsus kinnitas ehitusmaterjalide ja -toodete nõuetekohasuse tõendamise korra eelmise aasta septembris. Selle täitmiseks koostati keskkonnaministeeriumis tänavu märtsikuus sellekohased määrused ja juhendid.

Hetkel kuum