19. november 1997 kell 22:00

Välisinvestor nõuab soodsamat majanduskliimat

Aswani ütles, et tootmiskulutused on Eestis väga kiiresti kasvanud, seetõttu pöörab Singapuri investeerimisfirma Tolaram rohkem tähelepanu Läti ja Leedu turule. Ta lisas, et need turud on avanenud viimasel ajal Eesti omast rohkem.

Aswani sõnul plaanib Tolaram Investments oma tselluloosivabriku ehitust Lätisse, kuna Eesti majandusministeerium pole andnud investoritele selle projekti elluviimiseks vajalikke garantiisid. Tolaram Investments on huvitatud ka Leedu Alytuse tekstiilivabriku ostmisest.

Aswani ütlusel peaks Eesti pöörama senisest rohkem tähelepanu oma reaalse ekspordi tõstmisele kohalike tootmisvõimaluste arvel, tegelema rohkem lisaväärtuse loomisega. Eesti tähtsamateks ressurssideks peab ta inimesi ja siin leiduvaid loodusvarasid.

Aswani leidis, et Eesti majanduspoliitika on liiga liberaalne ühe kiiresti areneva majandusega riigi kohta.

Tolaram Investmentsile kuuluv tekstiilivabrik Baltex 2000 oli üheksa kuu järel Eesti üks suuremaid eksportijaid.

Majandusminister Jaak Leimann lausus Aswani väiteid kommenteerides, et Eesti põhimõtteline majanduspoliitika on mitte pakkuda garantiisid ühele investorile ja seda poliitikat kavatsetakse ka jätkata. «Me saame pakkuda garantiid vaid maa leidmisel, infrastruktuuri loomisel ning garantiid riigi omanduses oleva metsa osas,» ütles Leimann.

Hetkel kuum