24. november 1997 kell 22:00

Soome suunal jätkub vaikne hinnatõus

Soome

Veokitele ei ole kehtestatud pühadel ja puhkepäevadel sõidukeelde

Kommentaar

Logistika täispakett. Maiwest vihjab oma pakkumises võimalusele tellida täispakett. Täispakett sisaldab peale veoteenuse ka deklaratsiooni vormistamist (200 krooni) ja tollimaakleri teenust (tasu 1--1,5% maksmisele kuuluvast summast).

Logistiline täispakett annab kliendile võimaluse loobuda ka oma lao pidamisest. Välismaalt tulev kaup ladustatakse ekspedeerija lattu, kust ekspedeerija selle laekuvate korralduste kohaselt laiali veab. Niimoodi turustatakse Eestis näiteks Nokia mobiiltelefone.

Kirjeldatud teenust osutavad paljud suuremad ekspedeerimisfirmad.

Transport ümberlaadimiseta. Skaneksped loeb enda pakkumuse eeliseks vedu ilma ümberlaadimiseta ehk terminaalide vältimist. Suhtlemine toimub ainult ühe veofirmaga, kelle auto korjab koorma Soomest kokku ja toob Eestisse. Vahelülide väike arv viib miinimumini võimalike viivituste tekkimise.

Pakutud veoaegadest, vähemalt Soome puhul, Skanekspedi pakkumine siiski kuigivõrd ei erine. Pikem veoaeg on vaid In Time'il ja EE Transil. ASG Eesti veoaeg on teadmata. Tema pakkumine sisaldas väga põhjalikku informatsiooni (deklareerimisteenuse hinnad, ladustamine, tarneklauslid jne), paraku ei olnud seal midagi kirjas aegadest. Puudus info transpordivajadusest etteteatamise ja võimaliku veoaaja kohta, mis on kliendile kindlasti olulised suurused.

Hetkel kuum