26. november 1997 kell 22:00

Lukoil pani Eestis ametisse uue juhi

Mihhail Tsõplakov on kinnitatud juhatuse esimeheks, kinnitas eile Lukoil Es ASi sekretär. Tsõplakov ise ajakirjanikega suhelda ei soovi, lisas ta. «Tal on kiire ja plaanid on ka praegu veel kinnitamata,» märkis sekretär.

Eesti kütuseringkondadest on Äripäevale väidetud, et Lukoil Es kavatseb tõsiselt suurendada oma osa kohalikul kütuse jaemüügiturul. Erinevalt Eestist on Lukoil Lätis ja Leedus oma tanklatega palju aktiivsem.

Eelmise aasta lõpus oli Lukoilil Eestis 13 bensiinijaama, neist kuus Tallinnas. Firma Lukoil Es turuosa Eestis on 2--3 protsenti.

Käesoleval sügisel on Lukoil Es ehitanud Tallinna korraga kaks uut tanklat, nii Tammsaare tee pikenduse äärde kui Sõpruse puiesteele. Konkurentide hinnangul näitab umbes 30 miljoni krooni suurune investeering tõsist plaani arendada Lukoili tanklakett Eestis korralikult välja.

Lukoil oli varem väidetavalt huvitatud ka EK tanklaketi ostmisest USA kontserni Coastal käest, kuid tõsiste läbirääkimisteni ei jõutud.

Ametlikult kinnitamata andmetel on Lukoil uurinud Eestis ka väiksemate kütusefirmade tanklate ülevõtmise võimalusi. Suuremate Eesti kütusefirmade väitel on ligi 15 miljoni kroonine investeering uue bensiinijaama ehitamiseks praegu Eestis liiga kallis, võrreldes selle arvel saavutatava müügikasvuga. Seetõttu saab kütusefirmade laienemine toimuda valdavalt firmade ühinemise arvel, kinnitavad nad.

Firma Lukoil Es senine tegevjuht Galina Murd lahkus ettevõttest oktoobri lõpul. Lahkumise põhjusi ta kommenteerida ei soovinud.

Hetkel kuum