27. november 1997 kell 22:00

AS EK sai eestlasest juhi

See, et ta ära läheb, on kogu aeg selge olnud. Aeg oli lahtine. See, et ta läheb jaanuaris, hakkas selguma kuu aega tagasi. Homme (täna -- toim.) lahkub ka finantsdirektor Paul Gutknecht.

Loomulikult oli see meeldiv üllatus. Viimaste päevade jutt see just ei olnud, aga pikas perspektiivis sellest ka juttu ei olnud.

EK eelarve on järgmiseks aastaks tehtud ja ülesanded on paika pandud eelarvega.

Jah, müüa rohkem ja teenida sellega rohkem raha, väga primitiivselt väljendades.

Ei. Sisuliselt on investeeringute eelarve tehtud ja valmis pikemat aega.

Ega siin midagi väga kardinaalselt muuta ole. Ma üritaks jaemüüki koolituse ja omapoolse toe kaudu võimalikult kliendikeskseks muuta. Kaubanduse osakaal tanklates tõuseb pidevalt.

1996. aastal kaotasime võrreldes 1995. aastaga käibes täiesti arvestatavalt. Ma arvan, et selle aasta käive tõuseb võrreldes eelmisega rahaliselt üle 70 protsendi.

Sisuliselt on see tulnud aktiivse müügitöö tulemusena ja ilmselt koos käibevahendite kasvuga. Väikeste käibevahenditega oli lihtsalt raske müüa. Hulgimüügi tõus on tulnud just käibevahendite arvel. Käibevahendid jooksid eelmisel aastal nii kinni, et hulgimüük sisuliselt lõppes. Alates maist on hulgimüük taas aktiivselt käinud.

Ei. Käesoleval hetkel on EOS EK ainuomanik.

Keti perspektiiv on pikk, aga kelle käe all, ei oska ma hetkel öelda. Nagu lakoonilisest pressiteatest lugeda võis, on praegu võetud aeg maha. Edaspidi on kõik arengud võimalikud.

See tähendab ilmselt ikkagi seda, et niisuguse hinnaga pakkumust, nagu loodeti saada, siiski ei saadud.

Jah. EK lõpetab selle aasta arvestatava kasumiga. Ma arvan, et see väga suur ei ole, aga ikkagi kasum.

Ei. See on liialdus. Osa tõenäoliselt mittelaekuvaid summasid kanti küll maha, aga mitte kõiki ja mitte kirvemeetodil.

Nii kõrge lennuga ma kahjuks ilmselt ei ole. EOSi tegevusest ma täit ülevaadet ei oma ja EKst ilmselt on praegu minu võimete juures küll ja jääb ülegi.

Hetkel kuum