27. november 1997 kell 22:00

Suuremad kindlustusseltsid ei kannatanud

Suuremate kindlustusseltside kasum börsilanguse tõttu oluliselt ei kannatanud, kuid liisingutegevuse taandumise tulemusena väheneb autokindlustuse müük.

Eesti Kindlustuse finantsdirektor Toomas Kilumets ütles, et vaatamata börsil toimunud hinnalangusele täidab selts aasta kasumiprognoosi.

«Oleme investeerinud fondide osakutesse ja kuna fondid on investeerinud aktsiatesse, oleme ka kulusid kandnud,» sõnas Kilumets.

Kilumets ütles, et kindlustusseaduses on täpselt ette nähtud, kui palju võib investeerida aktsiatesse, võlakirjadesse ning kinnisvarasse. «Seega ei saanud me põhimõtteliselt üle investeerida,» ütles ta.

Nordika Kindlustuse juhatuse liige Jaanus Reisner ütles, et Tallinna börsil novembris toimunud aktsiahindade langus mõjutab kindlustusseltsi tegevust niipalju, kui palju langus mõjutab üldist majanduskeskkonna arengut.

Liisinguintresside tõustes on vähenenud autode liisimine ning selle tulemusena väheneb kaskokindlustus, selgitas Reisner.

Reisneri sõnul pole Nordika kohaliku hinnaralliga kaasas käinud ning Nordika majandustulemusi pole langus mõjutanud.

Leks Kindlustuse rahandusdirektor Arne Orav ütles, et börsile on Leks investeerinud suhteliselt vähe. Selts on investeerinud oma Läti tütarfirma arengusse ning kinnisvarasse, sõnas ta. Tema sõnul kipub Leks Kindlustuse investeeringutulu jääma algul planeeritud tasemele. BNS

Hetkel kuum