14. detsember 1997 kell 22:00

Rootslased uuendasid Lasnamäe tööstuskooli

Rootsi täiskasvanute koolitamisega tegelev organisatsioon Amu International aitas Eesti tööturuametil remontida ja varustada tänapäevase tehnikaga Lasnamäe tehnikakooli, kus antakse lisaks ametikoolitusele ka töötajate ümberõpet. Kogu projekt läks maksma kümme miljonit krooni.

Rootslased abistasid tööstuskooli tehnika ja õppevahendite soetamisega ning juhendasid kooli juhtkonda euroopalikele nõudmistele vastavate õppekavade väljatöötamisel.

Reedel Lasnamäe tehnikakooli uuendatud töökojad avanud Rootsi tööminister Sture Nordh ütles, et Rootsi peab Eestit abistades silmas nii julgeoleku- kui majanduslikke aspekte.

«Vajame arenenud demokraatiaga sõbralikke naabreid ning pöörame seetõttu suurt tähelepanu töötingimuste ja -ohutuse arengule Kesk- ja Ida-Euroopa riikides,» sõnas Nordh. Keevitajate, elektrikute, autolukkseppade ja kinnisvarahooldajate õppetöökojad vastavad nüüdsest tänapäeva sanitaar- ja ohutusnõuetele.

ASi Balti Laevaremonditehas personalijuht Einar Puhkim nägi õppetöökodade uuendamise järel võimalust hakata tehnikakoolis välja õpetama ka laevaehitajaid. Praegu on laevaremonditehases praktikal 36 Lasnamäe tehnikakooli kursanti.

Puhkim oli kooli lõpetajate motivatsiooni ja põhioskustega rahul, kuid kinnitas, et eurosertifikaadi saamiseks tuleb neil veel vähemalt neli aastat ettevõttes töötada.

Teise kursuse keevitajaõpilane Vassili Polikarpov leidis, et mehaanikakooli õppimistingimused on paremad kui Balti laevaremonditehases, kuhu ta plaanib pärast kooli lõpetamist tööle asuda.

Lasnamäe tehnikakoolis õpivad nii põhikooli äsja lõpetanud noored kui täiskasvanud, kuni 50aastased töötajad, kes omandavad täiend- ja ümberõppekeskuse kaudu uut eriala.

«Rootslaste abiga koostatud õppekavad võimaldavad individuaalselt läheneda igale õpilasele,» ütles tehnikakooli direktor Vladimir Belõi. «Õppeplaan ja õpingute kestus määratakse igale kursandile testide järgi, arvestades õppija soove ja taset.»

Hetkel kuum