7. jaanuar 1998 kell 22:00

Cometi kohvikusse kutsub neoonvalgus

Asukoht:- Tallinn Narva mnt 7A

Tellija:- AS Kodusai

Sisekujundaja:- Maile Grünberg, AS Günberg

Valgustus:- efektvalgustid, AS Neoon ja Moodne Valgustus

Kohviku mööbel:- eritellimus ja T&T Mangi pehme mööbel

Kohti:- 18 istumiskohta

Objekti suurus:- 34 m²

Maksumus:- ligi 400 000 krooni

- Eelmise aasta lõpus hotelli Central vastas avatud pisike baar-kohvik Comet tõendab, et suhteliselt lihtsate ja odavate vahenditega saab muuta tavalise ruumi efektseks ja pilkupüüdvaks vaba aja veetmise kohaks.

Seda muidugi juhul, kui sisekujundus on juba enne teostust hoolikalt läbi mõeldud ja tellijal kujundajaga koostöös tekkinud täpne ettekujutus, mis suunitlusega kohta rajama asutakse.

Sisearhitekt Maile Grünbergi sõnul tuleb just väikeste ruumide kujunduses planeering ja visuaalne lahendus hoolikalt läbi mõelda. Sisekujundaja mänguruum on väike -- kasutada saab vaid vajalikke detaile ja ruumilahendus, mööbli paigutus, valgustus jne peavad olema võimalikult funktsionaalselt läbi mõeldud. Cometi kohviku sisekujundus lahendati tehnitsistlikus stiilis ja erineb tunduvalt teistest küllaltki üksluiselt ja traditsiooniliselt sisustatud Tallinna kohvikutest.

Maile Grünbergi sõnul ei võimaldanud kolmnurkne ruum ja suures osas metallraamis klaasuksest koosnev välissein tavapärases laadis kohvikuruumi ehitada.

Ruum on viimistletud erksates sinistes, lillades ja rohelistes värvitoonides, mis esialgu tundusid kohviku omanikule liiga teravad. Kuid hilisemal ruumi sisustamisel mööbli ja valgustusega muutusid just värvilised seinad ruumi mõjuvaks taustaks. Cometis on kasutatud suures osas eritellimusel valmistatud mööblit, mis omakorda on stiilselt kokku sobitatud lihtsate ja standardsete Itaalia klapptoolidega.

Ruum kaotaks aga poole omapärast ilma efektse valgustuseta. Kahe posti ümber väänlevad vaiertrossidega lakke kinnitatud neoonvalgustid, mis annavad tehnokeskkonnale maagilist valgust ja seovad värvikirevuse ruumis tervikuks. Neoontornidele, nagu nimetas valgustite installatsioone Maile Grünberg, koondub kujunduse põhirõhk ja need paistavad kliendile juba kaugelt kutsuvalt vastu.

Hetkel kuum