13. jaanuar 1998 kell 22:00

Keelt õpetab multimeediaarvuti

Nõuded riistvarale:

- PCga ühilduv arvuti Windows 3.1 või uuem

- Protsessor Intel 386 või uuem

- vähemalt 4 MB põhimälu

- vähemalt 10 MB kõvaketast

- Orienteeruv ühe kursuse CD hind: 1250 kr

- Allikas: Kaliptus

- Ilma õpetajata keeleõpe on ammutuntud asi: kord teeb seda helikassett või õpik, kord video või keeleõppesaade televiisoris. Iga kord aga jääb õppijale võimalus passiivselt kuulata-vaadata või harjutuste vihikus ülesandeid lahendada.

Interaktiivsed keeleõppeprogrammid arvutile on aga uus tase iseseisvas keeleõppes: tegemist on õppija-programmi vastastikuse intelligentse suhtlemisega, kus spetsialistide keeleliselt perfektne hääl ja video juhib kasutajat, kes saab ka ise oma kõnet salvestada ja hääldust kontrollida.

Kuigi interaktiivne keeleõppeprogramm on täis mänge, ei saa lihtsalt aega surnuks lööv arvutimängude mängija programmist oma teadmistele täiendust. Eeldatakse, et keeleõppetarkvara kasutab ikkagi tõsiselt keelt õppida tahtev inimene.

Firma Young Digital Poland on varem välja lasknud ülipopulaarse inglise keele interaktiivse keeleõppeprogrammi Flying Colours EuroPlus+, mis põhineb Heinemanni kirjastuse samanimelisel raamatul. Saksakeelse programmi esimest taset saab nüüd kasutada ka eestikeelse juhendiga, tulemas on 2. ja 3. tase. Programmi harjutusülesannete hulka kuuluvad sõnamängud, kõnedialoogid, etteütlused, sünonüümimängud, piltjutustused, sõnaraamat.

Hetkel kuum