14. jaanuar 1998 kell 22:00

Väikekontoris peitub oma võlu

asukoht:- Tartu Aardla 23

tellija:- Eesti Ühispank

sisekujundaja:- Üllar Varik AS Sisar

ehitaja:- Rand & Tuulberg

seinamaal:- Rein Ereb

mööbel:- eritellimusel AS RAIT-Mööbel, klienditoolid Busnelli-Uno

valgustus:- Alive, LAMP

põrand:- plaat Grespor, vaipkate Tapisom 600 Design

objekti suurus:- 115 m²

tööde maksumus:- sisustus ja üldehitus 2,2 miljonit krooni

- Tartu Aardla ristis asunud ilmetu tööstushoonete rida on viimase paari aastaga muutunud kaasaegseks büroode ja teenindusettevõtete keskuseks. Klaasist ja metallist uhkete autokeskuste vahel torkab omanäolisuse ja funktsionaalse kliendisõbralikkusega kahel põhjusel silma Ühispanga harukontor.

Esiteks on väikekontoris ruumi kujundamise ja kliendisõbraliku sisustamisega nähtud tublisti rohkem vaeva, kui Tallinna suurtes pompöössetes ja kõledates pangamajades. Teiseks ei hoia Ühispank väga jäigalt kinni ühtsest kujundusmallist -- välja arvatud mõned kindlad stiilitunnused --, mistõttu kliendile jääb pärast maksekorralduste täitmist ruumis natuke ringi vaadates kindlasti mulje, et ta on hubases kontoris alati oodatud.

Kuigi enamik pangakontoreid on sisustatud kaasaegses stiilis, erineb Tartu Aardla kontor neist ometi, sest siin puudub pangakontorlik külm klants ja sära. Suurtes pangakontorites kasutatud metalli ja marmori rohkus rõhutab küll raha vägevust, kuid sisekujundusest lähtudes on sellised ruumid enamasti igavad. Sisekujundaja Üllar Varik selgitas, et suures osas on Eesti pangakontorid natuke liiga «läikivad» ja selline lahendus tundunuks kesklinnast eemal asuvas paigas lausa kohatuna.

Suhteliselt pisikeses ruumis on kõik proovitud teha omanäoliselt ja huvitavalt. Julgetes värvides -- sinine ja roostepunane -- mööblile on vastukaaluks hele diagonaalsetes joontes mustrisse laotud plaatpõrand ja grafiithall moodullagi.

Tähelepanu väärib harvakasutatav Itaalia modernne perforeeritud metallist mööbel kliendi ootenurgas ja pangaruumi peegelpilti kujutav maal teenindussaali otsaseinas.

Pangakontor valmis lõplikult eelmise aasta sügise hakul, kui ruumi ühte otsa paigutati ruumi tervikut lõhkuv metallist-klaasist klientide privaatboks.

Hetkel kuum