29. jaanuar 1998 kell 22:00

Tartu raha Ühispanka

Tartu abilinnapea Margus Hanson ütles, et valik langes Ühispanga kasuks peale soodsa pakkumuse ka seetõttu, et pangal on suuri kogemusi kohalike omavalitsuste kontsernikontode teenindajana. «Pidasime majanduslikult otstarbekamaks valida kontsernikonto haldajaks Ühispanga, sest juba täna arveldame põhiliselt nende kaudu,» lisas Hanson. «Linnavalitsuse ühelgi liikmel pole isiklikku suhet Ühispangaga.» Hanson ise on töötanud Hoiupangaga liitunud Tööstuspanga ja Tallinna Panga Tartu filiaali juhina.

Tartu linnapea Roman Muguri sõnul asub ligi 70% linna 357 mln kroonisest eelarvest juba nüüd Ühispangas.

Linnavalitsus otsustas eile üle minna kontsernikontole 1. aprillil.

«Usalduslik on tegelda pangaga, kelle telgitagustest on ajakirjandus piisava põhjalikkusega kirjutanud,» kommenteeris Mugur linnavalitsuse eilset otsust. «Ajakirjandus lihtsustas otsustamist.»

Ühispanga Tartu kontori direktori asetäitja Rein Kinkar ütles, et linna kontsernikonto tähendab pangale eelkõige positiivset imigot.

Ühispanga teiseks suureks kliendiks Tartus on ülikool. Kolmveerand ülikooli 353 mln krooni suurusest eelarverahast liikus eelmisel aastal Ühispanga kaudu.

Ühispank on ligi aasta teenindanud Tallinna linna üle kahe miljardi krooni suurust eelarvet, samuti on Ühispanga teenindada näiteks Viljandi ja Haapsalu linna ning metsaameti kontsernikonto.

«Kahju, kui riigi raha kipub ühte kohta minema,» ütles Hoiupanga Lõuna esinduse direktor Kuldar Leis. Tema kinnitusel helistas abilinnapea Margus Hanson eile neile ja teavitas linnavalitsuse otsusest. «Hansoni väite kohaselt liigub raha kiiremini, kui see on ühes pangas,» rääkis Leis. Leisi sõnul loeb Hoiupank enda infotehnoloogiat üheks juhtivaks Eestis.

Hansapanga kontorivõrgu juhataja Margus Rink ütles, et Ühispanga valimine kurvastas teda tõsisest. «Arvasime end olevat konkurentsis,» rääkis Rink. «Võtsime arvesse kõik kogemused, mis oleme saanud Tallinna, Viljandi ja Pärnu linna kontsernikonto teenindaja leidmise konkurssidel.»

Hetkel kuum