3. veebruar 1998 kell 22:00

Ärikeskus matkib Pärnu kunagist sümbolhoonet

Suvel valmib Pärnu vanalinna äripiirkonnas Rüütli, Nikolai ja Munga tänava nurgal linna kunagise sümbolhoone -- Lõvi apteegi välisilmega uus äri- ja büroohoone. Ajaloohõngulise, 1928. aasta Nikolai tänava apteegihoone arhitektuuri meenutava ärikeskuse kolmel alumisel korrusel asuvad kauplused, kohvik ning atraktiivselt kujundatud äri- ja bürooruumid, neljandal kaks 3- ja 4toalist korterit. Keskuse monoliitbetoonist keldrikorrusel saavad parkida 27 autot.

Rüütli ärikeskus on puurvaiadele ehitatud betoonist karkasshoone, millel on kivikatus ja krohvitud fassaad, mis saab Nikolai tänava poolt kollakasrohelise ja Munga tänava poolt sinakashalli värvuse. Fotodel jäädvustatud ajaloolise apteegi fassaadi kopeerimiseks ei seadnud muinsuskaitseamet rangeid tingimusi. Rüütli tänaval liituvad sujuvalt kaks eri stiilis ja eri värvi maja. Pool Rüütli tänava poolsest majaosast ja terve Munga tänava poolne majaosa toovad Rannahoone arhitektuuriga haakudes sisse teisi Pärnule iseloomulikke elemente.

Ärikeskuses on tänapäeva nõuete kohased tehnokommunikatsioonid, siseventilatsioon ja jahutussüsteemid (aknad lahti ei käi).

TSMi juhatuse esimehe Einar Vettuse hinnangul pole tellija hoone sisekujunduse ja mugavuste pealt kokku hoidnud -- kliimaseadmetega hooneid on Eestis vähe. Ärikeskuse ehituse muudab kalliks ka vana Pärnu stiili säilitamise taotlus.

Majas hakkab tööle kompleksne turvasüsteem, mis võimaldab iga ruumi eraldi valve alla panna.

Hetkel kuum