10. veebruar 1998 kell 22:00

Maapanga nõukogu koguneb homme

Maapanga juhatuse esimehe nõunik Urmas Glase ütles, et kuigi vahepeal oli kaalumisel nõukogu istung edasi lükata, otsustati siiski homse päeva kasuks. Glase sõnul ei sobinud osale nõukogu liikmetele neljapäevane päev.

Maapanga nõukogu liige Endel Pilder ütles BNSile, et nõukogu võib arutada homme panga aktsiakapitali laiendamist. Teema pole siiski esialgu päevakorras, kinnitas ta.

Ka Maapanga nõukogu esimehe Malle Eenmaa sõnul ei ole päevakorras maaelu krediteerimise fondi kaasamist panga aktsionäride ringi. «See võib kohapeal päevakorda kerkida, kui liikmed soovivad informatsiooni, mida juhatus on teinud,» möönis ta.

Maaelu krediteerimise fond teatas selle kuu algul oma soovist saada Maapanga aktsiate omandamisega koht panga nõukogus, et osaleda panga juhtimises.

Aasta tagasi sõlmitud märkimislepingu kohaselt andis fond Maapangale 25 miljoni kroonise allutatud laenu, mille vastu pidi saama 2,5 miljonit Maapanga aktsiat.

«Meile konkreetset pakkumist tehtud ei ole ja pole ka vastatud järelepärimisele,» kinnitas fondi finantsdirektor Ardo Nõmm. Tema väitel oleks loogiline täita lepingu tingimusi ja anda fondile allutatud laenu vastu panga aktsiad.

Pilder ütles, et nõukogu koosolek arutab homme ka panga tütar- ning sidusettevõtete auditeerimist ning panga sisekontrollitalituse esimese kvartali tööplaane.

«Ei sa öelda, et Maapank tänavu kasumit ei teeni, kuid tõenäoliselt suunatakse kasum provisjonidesse,» ütles Pilder. Täpsemad provisjonid selguvad pärast veebruari tulemusi, selgitas ta.

Hetkel kuum