11. veebruar 1998 kell 22:00

Segadused pankade ühinemise üle langetasid aktsiahindu

Teisipäeva õhtul maksis Hansapanga aktsia 123,5 ja Hoiupanga aktsia 136,6 krooni.

Eile börsi avanedes langetasid maaklerid noteeringuid ja esimesed tehingud tehti juba 115 krooni ja 129 krooni tasemetelt.

ASi ICI Trusti maakler Elar Must ütles, et uudis võimendus üle ja reaalset põhjust Hansapangaga selliselt tasemelt tehinguid teha ei olnud. «Esimesed tehingud tehtud, said investorid ilmselt aru, et nii madal hind on põhjendamatu ja kauplemistase muutus kõrgemaks,» seletas Must.

ASi EE Investeeringud juhatuse esimees Margus Järv leidis, et eilses pommuudises oli ka positiivne külg. «Kui Hoiupank liitumisläbirääkimised katkestas, tähendab see tõenäoliselt, et mingid rahaliinid on neile avanenud,» ütles ta.

Elar Must märkis, et selliste kiirete otsuste tegemine vähendab investorite usaldust aktsiaturu vastu. «On kliente, kes kaaluvad tõsiselt oma raha väljavõtmist aktsiatest,» väitis ta.

Äripäeva analüütik Toomas Truuverk lausus, et pangad kahjustavad väärtpaberiturgu juba teist korda. Sügisel ei saanud pangad hakkama oma likviidsuse juhtimisega, nüüd läbirääkimiste pidamisega.

Börsipäeva lõpuks odavnes Hansapanga aktsia hind 3,6 protsenti ehk 4,5 krooni ja sulgus 119 krooni tasemel. Hoiupanga aktsiahind langes 4,6 protsenti ehk 6,2 krooni 130,1 kroonini.

Kahe panga aktsiad olid eile väärtpaberibörsil kõige enam kaubeldud, moodustades sooritatud tehingutest ligi poole.

Hetkel kuum