17. veebruar 1998 kell 22:00

Emajõe suue ja laevatee läbi Eesti Väravate (kitsus Uhtina ja Piirissaare vahel) on ohtlikult madaldunud ja vajavad ohutuks laevaliikluseks süvendamist ning laiendamist, selgus ASi Merin koostatud Praaga--Piirissaare süvendustööde projektist.

Tartu maavalitsuse tellimusel valminud 225 000 krooni maksnud projekti kohaselt peaks kanal olema 2 m sügav ja 46 m lai ning 5 km pikk. ASi Merin hinnangul osutub laevatee süvendamine tänu liivasele järvepõhjale tehniliselt lihtsaks.

Emajõelt pääseb Peipsile tiiburlaevaga, mis suudab liikuda madalas vees. Suuremad laevad ei pääse läbi Emajõe suudmest ega Eesti Väravatest, mis on lühim laevatee Pihkva ja Tartu vahel. Seni on vajadust süvendustööde järele vähendanud regulaarse laevaliikluse vähenemine.

Süvendustööde eel on vaja läbi viia hüdrograafilised ja hüdroloogilised uuringud ning koostada projektdokumentatsioon. Tänavu on teede- ja sideministeerium eraldanud raha Emajõe mõõdistamiseks Tartust Praagani, kuid täpne summa pole veel teada. ETA

Tallinna Kaubamaja suurendab müügipinda 1500 m² võrra, ehitades ümber hoone neljanda korruse, kus seni paiknesid laod ja olmeruumid ning kunagi asus restoran Kevad. Ümberehitus kujuneb kallimaks kui 7,5 mln maksnud fassaadi renoveerimine koos 10kohaliste klaasliftide paigaldusega. Ümberehituse peaprojekteerija on E-Inseneribüroo.

Neljandal korrusel hakkavad paiknema spordi- ja tehnikaosakonnad. Korruse valmimisel saavad kõik kaubagrupid juurde müügipinda, mis suureneb 8500 ruutmeetrini. Müügitoetust loodab kaubamaja ka liftidelt.

Mais algava ümberehituse käigus muutuvad kaubagruppide senised asukohad. Plaani kohaselt lõpevad ümberkorraldused augustis. BNS

Tallinna linnavalitsus eraldas tehnilise infrastruktuuri rajamiseks Kloostrimetsas ja Nõmmel 2,84 mln krooni, lähtudes kohusest ehitada uutes hoonestuspiirkondades välja infrastruktuur. Enamasti ehitavad uute linnaosade kommunikatsioone hoonestajad.

Kloostrimetsa elamupiirkonda ehitatava 250--300 maja soojustrassid lähevad maksma 2,68 mln krooni. Nõmmel kulub Metsa tänav 66c ja 68 elamute vahelise ühendustee rajamiseks 0,16 mln krooni. ETA

Hetkel kuum