26. veebruar 1998 kell 22:00

ETK jäi juhatuseta

ETK juhatuse liikme Danel Tuusise sõnul on juhatus ja nõukogu tegevuskava suhtes erineval arvamusel. Tuusise sõnutsi soovib juhatus oluliselt vähendada maapoodide arvu ja investeerida pigem linnadesse. See strateegia aga ei meeldi ettevõtte nõukogu liikmetele, kelleks on maapiirkondades asuvate tarbijate ühistute juhid.

Vastuolud ETK omanike ja tegevjuhtkonna vahel on Tuusise sõnul vaikselt vindunud juba viimased seitse aastat. «Kuid nii teravaks nagu praegu pole olukord kunagi muutunud,» lisas ta.

Tuusise sõnul kavandas juhatus ETK selle aasta kasumiks 15 miljonit krooni, kuid nüüd pole see enam saavutatav, sest aasta algusest on möödas juba mitu kuud.

Rapla TÜ juhatuse esimees Väino Sassi on varem öelnud, et nõukogu ei kinnitanud eelarvet sellepärast, et see polnud piisavalt hästi lahti kirjutatud. «Meie kui omanikud tahame aga täpselt teada, mis millise numbri taga on,» ütles Sassi.

Ühe ETK tütarettevõtte juhi sõnul on tõenäoline, et mais toimuv tarbijate ühistute liikmetest koosnev peakoosolek valib komisjoni, mis likvideerib ETK Narva maanteel asuva keskaparaadi.

ETK Hulgist Tartu õlletehase nõukogu esimehe kohale lahkunud Tarmo Noop ütles, et põhjus, miks tütarettevõtete tippjuhid lahkuvad, on sama: juhatus eelistab linnades asuvaid kauplustekette, nõukogu aga eelistab maapiirkondi.

Esmaspäevast töötab Hoiupangas ETK Hulgi juhatuse esimees Peeter Raudsepp.

ETKst on lahkumas veel Maksimarketi tegevdirektor Tiit Reha, esmaspäevast ei tööta ETKs enam Peeter Puskai, kes seni juhtis ettevõtte investeeringute juhtimise osakonda. Aastavahetusel lahkus ETKst sisekontrolliosakonna juhataja Naivi Heinla.

Eile pooleli jäänud nõukogu koosolek jätkub esmaspäeval, uue juhatuse valimiseks tuleb 17. aprillil kokku ETK erakorraline peakoosolek.

ETK omanikeks on 30 tarbijate ühistut. ETK nõukogusse kuulub 12 liiget, kellest kümme on tarbijate ühistute juhid ja kaks väljastpoolt süsteemi. ETK eelmise aasta käive oli umbes 1,6 miljardit krooni, ettevõte oli kahjumis.

Hetkel kuum