Haapsalus üha rohkem kinnisvaratehinguid

02. märts 1998, 00:00

Viimastel kuudel on Haapsalu kinnisvaraturul toimunud mitu huvitavat muudatust. Pikka aega olid linnas kõige nõutavamad 1--2toalised korterid, nüüd soovitakse rohkem ka 3--4toalisi. Eelkõige ostavad selliseid kortereid noored perekonnad.

Haapsallu tullakse elama ka Tallinnast. Seda teevad noored, kellel Tallinnas lähevad äriasjad hästi ja kes ei pea iga päev pealinna vahet sõitma.

Kinnisvarafirma Kiva maakleri Ülo Metsalu sõnul vahetab üha enam vanainimesi oma elamispinna väiksema vastu. Suures korteris elamine on neile muutunud liiga kulukas.

Kõige nõutavamad on linnas praegu korterid 10--15 aastat tagasi ehitatud majades, eelistatud on Kalda, Mulla, Metsa ja Aiavilja tänav.

Järjest rohkem ostavad Haapsallu korteri välismaalased, enamasti soomlased. Välismaalased eelistavad mereäärseid piirkondi ja kesklinna. Nad võtavad korteriostu kui pikaajalist investeeringut, reeglina ei jää välismaalased Haapsallu elama aastaringselt. Sügis-talviseks perioodiks annavad nad korteri sageli üürile. Kui veel paar aastat tagasi olid soomlased linnas ostnud vaid mõne korteri, siis nüüd juba kümneid.

Väga suureks on viimasel ajal muutunud nõudmine üürikorterite järele. Ülo Metsalu sõnul ei lähe mööda päevagi, kui ei tulda üürisooviga. Korter üüritakse arvestusega, et tulevikus, kui laenu saamine hõlbustub, see ära osta.

Eramutest on kõige nõutavamad 50-60ndatel aastatel ehitatud viilkatustega majad hinnaklassis 150 000--250 000 krooni. Selliseid maju võiks kinnisvaramaaklerite hinnangul kohe müüa paarkümmend tükki, kui neid vaid müügil oleks. Levinumad variandid väikese maja ostuks raha saamiseks on kas kahe korteri või korteri ja suvila müük.

Raskem on ostjat leida rublaaja lõpul ehitatud suurtele majadele. Viimaste aastatega on jõukad inimesed praktilisemaks muutunud.

On ka neid, kes soovivad uue maja ehitada ning see on põhjustanud elamukruntide turu tekke. Praegu takistab krundi ostmist sageli kommunikatsioonide ja teede puudus. Neid kulutusi ei soovi majaehitaja enda peale võtta.

Haapsalu peatänava ääres on tõusnud äripindade hinnad. Hinnatõusu põhjustas asjaolu, et nüüd on olemas ka renoveeritud kaupluse- ja büroopinnad. Eelistatud on esimesel korrusel asuvad äripinnad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing