Tondilossist hotell President

03. märts 1998, 00:00

Vaidlus vanalinnas asuva Rataskaevu hotelli ümber algas siis, kui maja õigusjärgne omanik süüdistas riigikantseleid hotelli ebaseaduslikus rentimises ASile Robinson Restoranid.

Praeguseks on Rataskaevu hotelli juhtum lõpetatud. Hotell tagastati omanikule tingimusel, et majas tegutsevad firmad saavad ruume kasutada ka edaspidi. «Omanikule tehti lihtsalt selgeks, et vähene kompensatsioon on parem kui mitte midagi,» ütleb õigusjärgsete omanike esindaja Peeter Ploompuu.

Robinson Reisid ja Madis Kinks peavad Kadrioru lossi kõrval viiekümneks aastaks hoonestusõiguse saanud lagunenud majast nel-jatärni hotelli tegema. See maksab umbes 25 miljonit krooni.

«Mulle on jäänud arusaamatuks, mis firma see Robinson Reisid on, millal ta riigihanke korraldab ja kas ta üldse kavatseb seda teha,» ütleb riigihangete ameti peadirektor Ülo Sarv.

Sarv toonitab, et kui riigimaale seatakse hoonestusõigus ja üks firma korraldab seal ehitustegevust, tuleb järgida riigihangete seadust, sest hotelli ehituse maksab kinni presidendi kantselei.

Presidendi kantselei sõlmis Robinson Restorani ASiga üldise hoonestusõiguse lepingu, mille kohaselt hakatakse soodustingimustel majutama presidendi ja presidendi kantselei külalisi.

Reval Hotel Groupi juhataja Andres Liinati sõnul pole turismifirmade ja hotellide vahelises kahepoolses koostöös midagi erilist. Antud juhul astub turismifirma seisusesse presidendi kantselei, kes hakkab tulevikus hotelliga soodustingimustel koostööd tegema, ütleb Liinat.

Hotell Viru direktori Toomas Niinemäe sõnul pakub hotell President tulevikus ehk eelkõige konkurentsi hotellile Palace, kus siiani on peatunud presidendi külalised ja kõrged riigiametnikud.

Meile ta konkurentsi ei paku, Viru on eelkõige orienteerunud turistide majutamisele. Hotellis President hakkavad aga peatuma VIPid, ütleb Niinemäe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing