Metallifirma ostab kokku EVEA Panga aktsiaid

20. märts 1998, 00:00

Profileeritud metalli tootev ja sellega kauplev Esmeta on viimase poole aastaga suurendanud ettevõttele kuuluvate EVEA Panga aktsiate arvu rohkem kui 266 000ni ja kavatseb suurendada osalust pangas veelgi.

Esmeta tegi Narva linnavalitsusele ettepaneku müüa linnale kuuluvad 270 000 EVEA Panga aktsiat ära. Narva linnavalitsus on ette valmistanud ka sellekohase otsuse eelnõu.

Narva linnavolikogu aseesimees Nikolai Kulikov ütles, et EVEA Panga aktsiate müük oli arutusel viimasel volikogu istungil, kuid saadikud olid aktsiate müügi vastu.

Kulikovi sõnul ei suudetud volikogu liikmetele esitada piisavaid põhjendusi, miks tuleks linnale kuuluvad EVEA Panga aktsiad just praegu ära müüa. Polnud ka selge, kus aktsiate müügist saadav raha tuleks kulutada, lisas ta.

Narva linnavalitsus peab tegema linnavolikogule uue ettepaneku aktsiate müügi kohta.

Esmeta on leppinud Narva linnavalitsusega kokku aktsiate ostuhinnas, mis on 50 senti üle aktsia sulgemishinna müügiotsuse langetamise päeval Tallinna börsil. Aktsiate müügihind ei tohi olla aga madalam börsitehingute keskmisest hinnast sellel päeval.

Praegust hinnataset arvestades peaks Esmeta tasuma aktsiate eest veidi üle 4,5 miljoni krooni.

Esmeta juhatuse esimees, EVEA Panga nõukogu liige Eduard Gevondjan leiab, et EVEA Panga ühinemine oma suuraktsionäri ERA Pangaga pole kasulik. Gevondjani meelest on EVEA Pank leidnud endale turuni?i väikeettevõtete teenindajana.

Kuigi ERA Panga käes on kolmandik EVEA Panga aktsiatest, pole ERA Pank ?veitsi päritolu firmalt Belesta Holding ostetud EVEA Panga aktsiate eest veel maksnud, väitis Gevondjan.

ERA Panga pressiesindaja ei soostunud eile kommenteerima, kas Esmeta kujunemine üheks EVEA Panga suuraktsionäriks häirib ERA Panga kavatsusi.

Gevondjan avaldas lootust, et EVEA Panga aktsiate soetamine tasub Esmetale ära paari aastaga, mille jooksul võiks aktsia hind börsil kerkida praeguselt 16 kroonilt 40-le. Gevondjan lisas, et Esmeta on üks EVEA Panga asutajaliikmeid ja ta on senini veendunud panga kindluses.

Esmeta on lõpetanud viimased kaks aastat kahjumiga, eelmise aasta kahjum oli 900 000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing