Kiiresti kasumisse

30. märts 1998, 00:00

Vilniuse Vingise elektroonikatehas, mis asutati 1956. aastal, on Leedu juhtivaid elektroonikafirmasid. Ettevõte toodab televiisorite ja arvutikuvarite detaile, madalpingetrafosid ja elektroonilisi kodumasinaid, nagu ventilaatorid ja voolumõõdikud. Firma erastati 1994. aastal ja aktsiad noteeriti Vilniuse börsil 1995. aasta mais.

Erastamisest alates on Vingis aktiivselt arendanud läänesuunalist eksporti ning on selles vallas saavutanud märkimisväärset edu: selle osakaal suureneb 1994. aasta kahelt protsendilt tänavu peaaegu 40 protsendile üldkäibest. Lääne turule pürgimisel on Vingise juhtkond asetanud põhirõhu toodangu kvaliteedi parandamisele, ühe eesmärgi täitumist kinnitab ISO 9001 kvaliteedisertfikaadi saamine möödunud aasta oktoobris.

Praegu töötab tehas umbes poole võimsusega, kuid analüütikute hinnangul on 1997. aasta enam kui 30protsendiline käibe kasv indikaatoriks, et läbimüük ja tootmismaht hakkavad lähiaastatel kiiresti kasvama. Kuna maailmaturul suureneb jätkuvalt nõudlus monitoride järele ja Ida-Euroopas telerite järele, peaks lähiaastatel olema Vingise toodetele stabiilne turg kindlustatud.

Vingise teiseks suuremaks kliendiks Ekranase kõrval on tuntud elektroonikagigant Samsung, kelle Berliinis asuv tehas on Vingise kineskoobidetailide suurtellija. Vingise müügistrateegiaks on pakkuda elektroonikatööstustele soodsa hinna ja väikese kasumimarginaaliga detaile, et edaspidi hakkaksid kindlad partnerid tellima keerukamaid ja kallimaid tooteid. Hästi mõjuks Vingise käibele praegu varjusurmas oleva Vene teleritööstuse taaskäivitumine.

Vingise aktsia madal ja analüütikute hinnangul tugevasti alahinnatud turuhind on tingitud kolmest tegurist. Esiteks on Vingis kaks viimast aastat lõpetanud väikese kasumi või kahjumiga, mis ei meelita investoreid juurde. Teiseks on Leedu litt olnud pidevate devalveerimiskuulduste küüsis. Kolmandaks oli suur aktsiaemissioon 1997. aasta suvel, millele turg harjumatusest üle reageeris. Analüütikute arvates ei ole ükski nendest teguritest firma tuleviku seisukohalt ohtlik. Firma juhtkond on käesolevaks aastaks prognoosinud Vingisele kolme miljoni liti suurust kasumit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing