Riia börsi haaras paanika

02. aprill 1998, 00:00

Läti börsil puhkes kolmapäeval tõeline paanika. Teated Läti kaupade boikotist Moskvas ning võimalikest majandussanktsioonidest sundisid niigi viimase piirini viidud kohalikke investoreid müüma iga hinna eest. RICI langes 6,36% ning seda suhteliselt suure käibe juures, mis viitab trendi jätkumisele. Suuremate langejate seas olid taas Kaija ning Daugavpilsi mootoriketitehas, kellele Venemaa on oluline turg. Ka Unibanka langes taas allapoole 3 lati piiri, peatudes 2,97-l. Maaklerid ütlesid, et hoolimata imemadalatest hindadest pole selle nädala jooksul hindade tõusu oodata, ehkki languse jätkumine samas tempos tundub samuti ebarealistlikuna.

Leedu börsil jäi kauplemiskäive tagasihoidlikuks. Esimest päeva kasutusel olnud uus pidevkauplemise süsteem osutus maakleritele liialt keeruliseks ning see vähendas aktiivsust. Lisaks oli jätkuvalt peatatud kauplemine Hermise ja Vilniuse Pangaga. Rohkem huvi pakkusid A-nimekirja firmad, mille hinnad aga dividendimaksete järel langesid. Aktiivseimalt kaubeldi ?vytyryse õlletehasega.

Vene aktsiad lõpetasid kolmapäevase sessiooni küll väikeses miinuses, kuid tunduvalt kõrgemal keskpäevastest madaltasemetest. Pöördepunktiks oli teade, et duuma loobub nõudest, et Jeltsin võtaks tagasi Kirijenko kandidatuuri. Hommikuse languse taga olid aga mõnedel väidetel kohalikud maaklerid. Täielikult jäi tähelepanuta teade mitme suurfirma (sh LUKoili) erastamismüükide kohta.

USA investorid kasutasid väga eduka kvartali viimast päeva kasumite fikseerimiseks ning aktsiate hinnad lõpetasid tublisti madalamal päeva tippudest. Tulemas on kasumiaruannete sessioon, mis tõotab tuua turule omajagu ebastabiilsust. Föderaalreservi otsus jätta intressimäärad muutmata ei mõjutanud turgu pea üldse, sest otsus oli ette arvatav. Nafta hinna langus toetas taas DJ transpordiindeksit, kuna tubakafirmad olid langejate seas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing