2. aprill 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Eesti Kindlustuse tütarseltsi Kauno Draudimo Kompanija aktsionäride koosolek otsustas kolmapäeval suurendada ettevõtte aktsiakapitali 3,5 miljoni liti võrra 7,3 litini.

Aktsionärid kinnitasid samas firma uueks nimeks KDK Draudimas.

Koosolek valis uueks nõukogu esimeheks Eesti Kindlustuse juhatuse esimehe Ivar Virkuse ja liikmeteks Eesti Kindlustuse kindlustusdirektori Mihkel Uibopuu ning Hansa Liisingu Leedu tütarseltsi tegevjuhi Giedrius Duseviciuse.

KDK Draudima uue viieliikmelise juhatuse esimeheks määras koosolek Eesti Kindlustuse endise marketingijuhi Olle Tischler.

Hoiupanga tütarfirmale Eesti Kindlustusele kuulub 86,4 protsenti Leedu seltsi aktsiatest. BNS

Tallinn lõpetab laenukoormuse korrastamise huvides vanad linnasutuste poolt võetud laenud ja hoiab nii kokku intressikulud.

Reedel kavatseb linnavalitsus lõpetada ja tagasi maksta linnakantselei poolt 1993. aastal võetud pikaajalise kaheksa miljoni kroonise laenu, ütles abilinnapea Ants Leemets.

Kümneaastasest laenust on vaja veel tagasi maksta viis miljonit krooni ja nii pääseb linn 1,6 miljoni kroonisest intressikulust, selgitas Leemets.

Tallinn tahab Leemetsa sõnul oma bilansi vanadest laenudest puhtaks rookida ja kajastada edaspidi võetud laenud nii eelarve tulude kui kulude poolel. Varem eri linnaettevõtete ja -asutuste poolt võetud laenud eelarves kajastatud pole, lisas ta. Linn peab laenu võtma vaid linnana, mitte iga asutus eraldi, tõdes Leemets. BNS

Tallinna linnavalitsus kehtestab vastavalt aprilli keskel jõustuvale karmimale turul ja tänavatel kauplemise üldeeskirjale oma territooriumi turgudele kauplemiseeskirja.

Reedel kinnitatav turul ja tänaval kauplemise eeskiri on täielikult vastavuses valitsuses kehtestatud uue korraga, ütles BNS-ile abilinnapea Ants Leemets.

15. aprillist jõustub kõikjal Eestis turgudel ja tänavatel kauplemise üldeeskiri, mis määrab, millega ja millistel tingimustel võib vabas õhus kaubelda.

Eeskiri karmistab tunduvalt toiduainete kvaliteedi- ja hügieeninõudeid ja keelab turgudel CD-plaatide, kassettide, tubakatoodete, arvutite ja televiisorite müügi.

Kohalikele omavalitsustele jääb määruse alusel endiselt õigus määrata turueeskirjad paikkonniti, kuid need peavad tuginema valitsuse määrusele.

Kauba müümine turgudel ja tänavatel peab olema vastavuses konkreetse kauba müümise nõuetega. Kohalikud omavalitsused peavad üldeeskija järgi vastavalt müüdavatele kaubagruppidele turud ja müügikohad atesteerima. Ka suurendab eeskiri turgude valdajate vastutuse määra.

Seni reguleerisid turgusid kohalike omavalitsuste tasemel vastu võetud õigusaktid, mis on paikkonniti üsna erinevad. BNS

Teravnenud konkurentsis teenindavad kolm Eesti mobiilsideoperaatorit kokku üle 167 500 kliendi.

Radiolinja Eesti (RLE) turundusjuht Andrus Hiiepuu ütles, et GSM 256 võrku liitus märtsis 2000 uut klienti.

Kokku teenindab RLE aprilli alguse seisuga 33 000 klienti.

«Rahvusvaheliste tavade järgi avaldab Eesti Mobiiltelefon (EMT) iga kuu ainult võrgu kasutajate arvu,» ütles EMT pressiesindaja Jüri Kriisemann.

Tema sõnul on EMT-l aprilli alguse seisuga 114 000 aktiivset klienti.

Kolmas mobiilsideoperaator Q GSM keeldus varem lubatud kvartaalseid tulemusi avaldamast, põhjendades seda terava konkurentsiga mobiilsideturul.

Aasta algul oli Q GSMil 20 500 klienti. BNS

Tallinna Kaubamajale läks esmaspäeval üle veebruari lõpus ostetud Veerenni tänava tootmis- ja laopindade omandiõigus.

Tallinna Kaubamaja ostis 20. veebruaril erastamisagentuuri enampakkumiselt seitsmest hoonest koosneva 4040-ruutmeetrise autoteeninduskeskuse 4,2 miljoni krooniga, millest 50 protsenti võib tasuda erastamisväärtpaberites.

Tallinna Kaubamaja juhatuse esimees Peeter Tohver on varem öelnud, et Kaubamaja ehitab Veerenni tänava krundile Järvevana tee lähedale kontserni laod ning võib-olla ka Punase Selveri kaubahalli. BNS

Väike-Munamäe Arenduse AS kavatseb järgmiseks hooajaks ehitada puhkekeskuse peahoone, mille maksumus võib ulatuda kuue miljoni kroonini.

ASi Feer tegevdirektor Hannes Saarsoo sõnul on ehituse jaoks eraldatud investeeringuid viis kuni kuus miljonit krooni.

«Rohkem ta maksma ei tohi minna,» ütles Saarsoo. «Sõltuvalt arhitektuuriliselt lahendist tahaksime maksumust vähendada nelja miljoni kroonini.»

Saarsoo sõnul valitakse peatööde ehitaja juulis. Ta ei välistanud, et ehitajaks võib olla ka Väike-Munamäe Arenduse 53 protsendi aktsiate omanik AS Feer.

Väike-Munamäe Arenduse AS korraldas koos Eesti arhitektide liidu ja kultuurkapitaliga arhitektuurikonkursi puhkekeskuse peahoone ehitamiseks. Parimate tööde esitlus toimub laupäeval Otepää hotellis Karupesa. BNS

Eesti tarbijaühistute keskühistu (ETK) juhatuse esimehe kohale kandideerivad Vändra tarbijate ühistu esimees Jaan Koppel ja Põlva tarbijate ühistu esimees Peeter Urmann.

«Jätkame kandidaatidega läbirääkimisi ning esitame oma valiku 16. aprillil ETK peakoosolekule kinnitamiseks,» ütles ETK nõukogu esimees Tõnu Uibopuu.

«Oleme otsustanud, et juhatus moodustub lisaks esimehele kahest aseesimehest. Mõlemal kandidaadil on juba koos oma meeskond ning aseesimehed lähevad kinnitamisele koos esimehega,» rääkis ta.

Uibopuu märkis, et juhatuse esimehe peamiseks funktsiooniks saab peamiselt keskühistu ja kohalike ühistute töö koordineerimine. Üks aseesimees keskendub kaubandusküsimustele ja teine finantsidele. BNS

Põllumajandusminister kinnitas sel aastal ühe piimalehma otsetoetusteks 817 krooni.

Kokku maksab riik sel aastal piimalehma otsetoetusteks 69,7 miljonit krooni.

Otsetoetust hakkab saama 1117 talunikku ja 270 ettevõtet. Toetusi makstakse välja 1. maiks jõudluskontrolli keskuse kaudu taotleja pangaarvele. BNS

Roosta puhkeküla omaniku Swedest Motel Group ASi 2,75protsendiline riigiosalus võib kolmandal müügikatsel ostja leida.

Esimesel kahel katsel, mil puhkeküla aktsiate alghind oli 264 000 ja 170 000 krooni, kukkus pakkumine ostjate puudumisel läbi. Seekordse enampakkumise alghind oli 120 000 krooni. Aktsiate ostueesõigus on praegustel aktsionäridel. BNS

Hetkel kuum