8. aprill 1998 kell 22:00

Büroo rajamisel konsulteeri asjatundjaga

Hästi ja läbimõeldult kujundatud töökeskkond on aluseks tulemuslikule tööle. Heade ja õigete töövahendite, sh sisustuse hankimine nõuab põhjalikke teadmisi ja seepärast oleks kindlam enne büroo sisustamist konsulteerida spetsialistiga. Inimene veedab ju tööd tehes kümneid tunde nädalast ja tuhandeid oma elust. Nii tasub töökeskkonda ja sisustusse investeerida -- see on taastootmine!

Head büroomööblit tootev firma pakub oma kollektsiooniga abi nii traditsionaalse kui modernse interjööri loomisel, võimaldab ka aastate pärast olemasoleva uuendamist. Seetõttu on õige ja säästlik büroosisustuse hankimisel, mis pole just odav ettevõtmine, valida pikaajalise kogemusega ja garantiisid andev firma.

Juba nüüd pannakse eriliselt rõhku toote keskkonnasõbralikkusele, ergonoomilisusele ja kvaliteedile, mis tagab kestvuse. Eriti teadlikud ja nõudlikud on oma töökoha suhtes välispartneritega firmade külalistöötajad. Selles on põhjust nende eeskuju järgida, sest nad teavad, milline mõju nende töö tulemusele on kaunil ja funktsionaalsel sisekujundusel.

Heal tootel peavad olema tootja tagatised -- vastavat nõuet garanteerivad sertifikaadid.

Neid tasub uskuda ja nende olemasolu valiku tegemisel arvestada. Euroopas levinumad rahvusvahelised standardid on ISO 9002 kvaliteedistandardid ja ISO 14001 keskkonnastandard.

Keskkonda kujundama hakates, olgu siis spetsialisti abiga või ilma, tuleb igal juhul mõelda, millistele tingimustele peavad vastama töö kõik etapid ja milliseid vahendeid sõltuvalt töö iseloomust keegi vajab.

Disaini poolelt tuleb arvestada, et hea toode elab kaua ja peaks silmale meeldiv olema ka aastate pärast.

Siin arvan taas, et parim lahendus tuleb spetsialistist kujundaja abiga. Eriti tuleb abi küsida nii olulise teema nagu koolimööbel ja kooliinterjöör lahendamisel. Laps veedab koolipingis rohkem kui 10 000 tundi oma parimast kasvueast.

Viimaste aastate jooksul on töötamise iseloom tunduvalt muutunud. Aina enam lisandub mõttetöö tegijaid ja väheneb mehaanilise töö tegijate hulk. Töötool kui töövahend peaks võimaldama erinevaid asendeid -- arvutitööks, lugemiseks, puhkeasendiks jne.

Ehkki praegu mingeid selgeid läbivaid moejooni pole, on läbimõeldud ja oskuslik värvivalik ja valgustusdisain olulised osad kujunduses.

Iga osa omaette vajab ja võimaldab põhjalikku käsitlust. Töökeskkonna loomine on oluline, võimalusterohke ja teadmisi nõudev tegevus.

Hetkel kuum