Valuutakursside suund ebaselge

15. aprill 1998, 00:00

Valuutaturgudel jätkus närvilisus ka pärast pikki pühi. Kõikides tähtsamates kauplemiskeskustes jätkus töö, kauplemismahud jäid tavalisest tagasihoidlikumaks. Möödunud nädala lõpul kasutas Jaapani Pank ära kristliku maailma eemalolekut ning mõjutas jeeni kurssi tugiostudega dollari vastu. Kuulduste põhjal müüs keskpank 4--6 mld dollari väärtuses Ühendriikide valuutat jeeni vastu. Eile oli dollar valmis tõusma, sest seda ostsid Aasia turul nii Jaapani pensionifondid kui ka USA investeerimisfondid, kuid USD kursi tõus peatus varsti, kui saareriigi rahandusministeeriumi välisturgude osakonna juhataja Haruhido Kuroda hoiatas turgusid jeeni liigse nõrkuse eest. Ametnik toonitas, et valuutaturud on seitsme juhtiva tööstusriigi (G7) rahandusministrite ja keskpankade juhtide selle nädala kokkusaamisel üheks diskussiooniteemaks ning tema arvates on G7 jeeni kursi suhtes Jaapaniga ühel meelel.

Avaldus oli selge interventsioonihoiatus, kuid analüütikute arvates see hoiatuseks jääbki. Väheusutav, et Jaapani Pank või teiste suurriikide keskpangad enne G7 kohtumist midagi radikaalset ette võtavad.

Kui jeeni suhtes püsis dollari kurss stabiilselt 129--130 jeeni tasemel, siis Saksa marga suhtes kukkus USD pärast Ühendriikide turgude avamist kahe ja poole penni võrra, alla 1,800 DEMi.

Tarbijahinnaindeks kasvas märtsis 0,1 protsendi võrra, mis teeb aastaseks tõusuks 2,1%. Jaemüügi kogumaht seevastu langes 0,1% võrra. Mõlemad näitajad viitavad kergele surve suurenemisele intressimäärade tõstmise suunas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing