19. aprill 1998 kell 22:00

Kuidas mõjutab börsi praegune seis ettevõtte tegevust?

Olukord börsil ei mõjuta meie ettevõtte tegevust otseselt, sest me ei ole investeerinud börsile. Küll aga mõjutavad meie tegevust need tegurid, mis on tinginud börsi madalseisu.

Rahaturul oli lühiajaline olukorra raskenemine, intressid tõusid ning see jättis oma jälje meie klientide ja seeläbi kaudselt ka meie majandustegevusele.

Olles noteeritud börsil, loodame, et meie aktsionärid investeerivad teadlikult meie kui teenindusettevõtte aktsiatesse.

ESS ise ei kavatse börsil aktsiaid osta, vaid soovib püsida oma turuni?is.

Börsile minek oli ESS Grupile kahtlemata õige otsus. Noteerimisele eelnenud fondiemissiooni kaudu saime võimalusi täiendavateks investeeringuteks.

Turvateenuste osutamine on nii Eestis kui ka teistes Balti riikides olnud seni veidi ülepaisutatud ja kohati ebaterve tähelepanu all. Pärast börsile minekut on meisse hakatud suhtuma nagu tavalisse ettevõttesse.

Meie ettevõte teiste firmade väärtpabereid ei oma ja sealtkaudu mingit riski ei ole.

Külmhoone aktsia on suhteliselt vähelikviidne. Et saada rahalisi vahendeid juurde, oleks võib-olla vaja aktsiaid juurde emiteerida. Praegu on ca 60% aktsiatest kolme tuumikinvestori käes.

Eesti Näitused hoiab vaba raha Hansapanga rahaturufondis, me ei ole investeerinud börsiaktsiatesse. Fondis on risk väiksem ja oma raha saame vajadusel kohe välja võtta.

Börsile minnes korraldasime aktsiaemissiooni, saadud raha kasutasime investeeringuteks põhivarasse.

Olukord börsil ei mõjuta ettevõtte majandustegevust, sest me pole börsile raha paigutanud.

Minu arvates on Saku õlletehase aktsia hind turul alla ettevõtte tegelikku väärtust. Tõenäoliselt on põhjus selles, et meil on suhteliselt vähe kaubeldavaid aktsiaid. Kuna ettevõttel on kõrge kapitaliseerituse tase, pole meil mingit vajadust lasta turule täiendavaid aktsiaid. Investoritel, kes on Saku õlletehase aktsiaid ostnud, on pikaajalised huvid.

Kuna müügil pole suurt hulka aktsiaid, ei teki ilmselt ka tõsist investorit, kes saaks väga suurt osa aktsiatest osta.

Aktsiate ostu vastu on huvi näidanud välismaised investeerimisfondid, kes ettevõtet väga regulaarselt külastavad.

Saku õlletehas oleks parema meelega veidi oodanud vabaturult börsile minekuga. Kuna oleme börsil ainus jookidetööstuse ettevõte, siis meil puudub huvi avaldada oma andmeid ja mitte saada teavet konkurentide kohta.

Hetkel kuum