28. aprill 1998 kell 22:00

Kaubamaja kaalub Helsingi projekti lõpetamist

Helsingist lahkumine tõstaks Tallinna Kaubamaja aktsia hinda

«Kõik variandid on võimalikud,» kommenteeris Tallinna Kaubamaja ASi juhatuse esimees Peeter Tohver järgmisel neljapäeval toimuva Soome tütarfirma juhatuse koosoleku otsust.

Tohver täpsustas, et sellel nädalal toimuvad Helsingis mitmed läbirääkimised uute ruumide leidmiseks. Samas ei välistanud ta, et Tallinna Kaubamaja võib kahjumit kandva Helsingi projekti üldse lõpetada.

Tallinna Kaubamaja on eelmise aasta aprillis avatud Helsingi tütarfirmasse investeerinud ligi 7 miljonit krooni, lisaks on ta taganud ka kümneaastase laenu summas 25,9 miljonit krooni.

Eelmise aasta lõpetas Tallinna Kaubamaja Suomi OY kahjumiga. Tallinna Kaubamaja ASi finantsdirektor Urmo Vallner ei soovinud nimetada Helsingi kaupluse kahjumi täpset suurust.

Samuti ei kommenteerinud Vallner, kas kaupluse käive ulatus möödunud aastal prognoositud 50 miljoni kroonini. Vallneri sõnul on Helsingi filiaal aga vaatamata oma kahjumile mullu kevadel võetud ligi 26 miljoni kroonist laenu siiani tõrgeteta tagasi maksnud.

Juhul kui otsustatakse Soomest ära tulla, peab kümneaastase laenu tagasi maksma Tallinna Kaubamaja.

Hoiupanga analüüsikeskuse juhataja Martti Singi ütles, et suure konkurentsi tõttu Helsingis on Tallinna Kaubamajal peaaegu võimatu seal kasumisse jõuda.

Aktsionäride heaolu Martti Singi sõnul kaubamaja edasise jätkamisega Helsingis ei suurene. «Pigem on aktsionäridele kasulikum, kui ta sulgeks selle projekti,» rääkis ta.

Singi nõustus, et seni on Tallinna Kaubamaja aktsia hinna tõusu takistuseks olnud ebaõnnestunud Helsingi projekt, mille lõpetamisotsus võib aktsia hinda märgatavalt tõsta.

Tallinna Kaubamaja konsolideeritud puhaskasum oli mullu 34,8 miljonit krooni.

Laupäeval toimunud Tallinna Kaubamaja aktsionäride üldkoosolekul otsustati juhtkonnale ja tütarfirmade juhatuse liikmetele anda võimalus kolme aasta pikkuseks aktsiaoptsiooniks. Ühel isikul on võimalus saada kuni 50 000 aktsiat ning optsiooni kasutamise hinnaks on ostetud aktsiate kaalutud keskmine hind. Maksimaalne aktsiate arv on 203 646.

Hetkel kuum