3. mai 1998 kell 22:00

EVK ja ESS alustavad ühispatrulli

Erastatud valvekoondise baasil loodud AS EVK Grupp ja ESS Grupi turvafirmad alustasid 1. mail Rakveres ja Pärnus ühispatrullimist, 1. juunil alustatakse sama koostööd ka Tallinnas.

ESS Grupi avalike suhete juht Indrek Lindsalu sõnas, et esialgu on koostöölepingu sõlminud ESS ja EVK, kuid ollakse avatud ka teistele turvaettevõtetele.

EVK Grupi peadirektor Elvo Timm ütles, et mõlema turvafirma valvekeskused jäävad esialgu alles. Veel selle aasta sees on kavas ühispatrullidega haarata kõik Eesti suuremad keskused, lisas ta. Samas osutas Timm sellele, et näiteks Põlvas ja Võrus, kus EVK turuosa ESSi omaga võrreldes 8--10 korda suurem, pole kulutuste kokkuhoiu nimel välistatud turvalepingute ülesostmine.

Elvo Timm, kes on ühtlasi ka Akropoli peadirektor, tõdes, et Akropoli tegevust ei ole kavas Tallinnast väljapoole arendada, kuid hakatakse koos EVK ja ESSiga osalema ühispatrullimistel nii pealinnas kui ka Viimsi kandis. Ainuüksi Tallinnas annab sellealane koostöö kolmele turvafirmale viis miljonit krooni kokkuhoidu.

Erastatud valvekoondise 1450 töötajast on tänaseks koondatud ligi 250 ja 150 läheb veel koondamisele, ütles Timm.

Timm eitas kavatsust Akropol ja EVK kokku liita, ehkki EVK valvekeskus kolis läinud nädalavahetusel Akropoliga ühte majja. Ta toetas samas ESSi tegevjuhi Hando Sulevi ideed, et Eestis võiks olla vaid üks ja kõigile ühine valvekeskus, mis aitaks kulutusi oluliselt vähendada. ÄP

Hetkel kuum