Hansa-Hoiupank koondab 500 töötajat

12. mai 1998, 00:00

Tekkiva liitpanga töökohtadele saavad kandideerida kõik töötajad kummastki pangast. Kui sobivat inimest kohale ei leita, siis korraldab pank avaliku konkursi. Praegu töötab Hansapangas 1308 ja Hoiupangas 1397 inimest.

Pangad planeerivad ühinemiskuludeks kuni 100 mln krooni. Kui palju sellest on koondamiskulud, ei osanud Hansapanga ökonomist Mart Tõevere öelda. «Oleneb, kes, kas ja kui palju inimesi koondab,» sõnas ta.

Tõevere lisas, et toodud 20% on hinnanguliselt maksimum, kui palju inimesi koondada võidaks. See protsent võib tegelikult ka null olla, tõdes ta. «Kuid selle 100 miljoni krooni hulka lähevad ka konsultatsioonikulud ning kahe panga infotehnoloogia samale tasemele viimine,» rääkis Tõevere.

Edukal pankade ühinemisel oodatakse kuni 280 mln kroonist efekti. «See on konsultatsioonifirma McKinsey põhjaliku analüüsi tulemus,» sõnas Tõevere. Ta lisas, et kui midagi peaks juhtuma, näiteks uue panga tegevjuhtkond arvab heaks pangast lahkuda, siis võib see efekt ka sootuks olemata olla.

Ühinemisotsus esitatakse mõlema panga aktsionäridele juuli keskel, ühinemine on kavas lõpule viia 1998. a teisel poolel. Seoses ühinemisega nihutab Hansapank edasi kevade lõpuks kavandatud aktsiaemissiooni. Liitpanga ärinimi moodustatakse kahe panga praegusest nimest, nimekuju määramiseks on koostatud töörühm. Pangad kaaluvad mõlema kaubamärgi säilitamist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing