12. mai 1998 kell 22:00

Marieberg valmis Luigega tehingut sõlmima

Rootsi meediakontserni Marieberg International president Lars-Gösta Julin kinnitas eile, et Marieberg on valmis ostma pool Meediakorpi aktsiatest ja tehing peaks sõlmitama suveks.

Lars-Gösta Julin ütles kahepäevaselt läbirääkimiste voorult ASi Meediakorp omanikuga Hans H. Luigega Stockholmi jõudes, et eelläbirääkimised on lõppenud ja pooled on suutnud kõikides olulistes küsimustes kokku leppida. Ka tehingu hinnas, lisas Julin, keeldudes samas seda kommenteerimast.

Julin kinnitas, et Marieberg on endiselt huvitatud 50 protsendist Eesti Päevalehte, Õhtulehte ja Eesti Ekspressi välja andva Meediakorpi aktsiatest. Tehing sõlmitakse hiljemalt suvel, loodetavasti varem, lisas ta.

Julin ei pidanud võimalikuks Meediakorpi aktsiate ostutehingu nurjumist. Meediakorpi omanikult Hans H. Luigelt ei õnnestunud eile kommentaari saada.

Eesti Päevalehe 50 protsendi aktsiate omanik Jaan Manitski ütles, et temal pole mingit plaani oma aktsiaid kellelegi müüa. «Keegi pole mulle ka mingit pakkumist teinud,» lisas ta.

Manitski ütles, et ta on rahul Põhjamaade suurima kirjastaja Bonnier Groupi kontrollitava Marieberg Internationali osalusega Eesti Päevalehes. «See on kahtlemata edukas projekt, mis lisab nii vaimseid kui rahalisi ressursse,» kommenteeris ta.

Lars-Gösta Julin sõnas, et läbirääkimistel Hans H.Luigega pole arutatud Jaan Manitski osaluse võimalikku ostmist Eesti Päevalehes.

Julin ütles, et kuna Marieberg on Rootsis tuntud kui päeva- ja õhtulehtede kirjastaja, pakuvad Mariebergile rohkem huvi Eesti Päevalehe ja Õhtulehe projekt.

Hans H. Luik on varem väitnud, et otsustav hääleõigus Meediakorpis jääb uue omaniku kaasamisel siiski talle. ÄP

Hetkel kuum