19. mai 1998 kell 22:00

Vichmann ei loobu aktsiaist

Hoiupanga nõukogu teatas eile õhtul, et on juba alates 5. maist taotlenud Hoiupanga Töötajate ASi osanikult Marcel Vichmannilt Daiwa Europe Ltd-lt ostetud 1,5 miljoni Hoiupanga aktsia ja 4,5 miljoni märkimistõendi üleandmist Hoiupanga valitud äriühingule.

Hoiupanga endine peajurist Marcel Vichmann on praeguseks omandanud kõigi ülejäänud Hoiupanga Töötajate ASi osanike osalused äriühingus. Teiste seas on oma osalusest Vichmanni kasuks loobunud endine Hoiupanga juhatuse esimees Olari Taal, samuti endised juhatuse liikmed Priit Haller ja Aare Kilp.

Hoiupanga nõukogu esimees Joakim Helenius lausus, et praegu töötavad panga advokaadid selle kallal, et Marcel Vichmannilt aktsiaid kätte saada. «Advokaadid uurivad praegu, milline on parim viis pangale ning omanikele,» tõdes Helenius.

Hoiupank korraldas 6. mail panga juhatuse otsuse alusel vaidlusaluste väärtpaberite ülekandmise Hoiupanga Töötajate ASi väärtpaberikontolt Hoiupanga kontole.

Helenius lisas, et advokaadid uurivad kõiki võimalusi, et ennetada Vichmanni võimalikke omapoolseid toiminguid kohtu kaudu.

Hoiupanga tekstis on väga palju valet, teatas Marcel Vichmann eile õhtul BNSile. Vichmann väitis, et on teatanud Hoiupangale, et ta võib alustada panga suhtes õiguslikku menetlust.

Vichmanni väitel on Hoiupank vaidlusalused aktsiad ilma tema nõusolekuta panga arvele kandnud.

BNSi teatel tegi Hoiupanga Töötajate AS eile Hoiupangale ettepaneku lahendada vaidlus kohtuväliselt. Ettepaneku järgi peaks Hoiupank tasuma Hoiupanga Töötajate ASile 45 miljonit krooni sügisel toimunud emissiooni märkimistasu.

Hoiupanga Töötajate ettepanek kehtib BNSi teatel kuni 22. mai õhtuni. Hoiupanga oletatav kahju 225 miljonit

Hoiupanga nõukogu teatel võinuks pank kanda vaidluse tõttu Hoiupanga Töötajate ASiga kahju kuni 225 miljonit krooni. Panga nõukogu teatel oleks kahju võinud tekkida juhul, kui Daiwa oleks paisanud müüki tema omandis olnud 1,5 miljonit Hoiupanga aktsiat ja 4,5 miljonit märkimistõendit, mis oleks võinud Hoiupanga aktsia hinna alla viia.

Teoreetiliselt võimalikus, ent praktiliselt ebarealistlikus olukorras, kus Hoiupanga aktsia turuhind olnuks null, võinuks Hoiupanga kohustused välispanga ees ulatuda 225 mln kroonini, seisab Hoiupanga teates.

«Ma ei oska praegu ühtegi kommentaari anda, ma ei tea hetkel midagi,» väitis eile õhtul pärast Hoiupanga nõukogu istungit endine Hoiupanga juhatuse liige Priit Haller. Ta ei soovinud vastata, mis tingimustel tema ja panga endine juhatuse esimees Aare Kilp Hoiupanga Töötajate ASist lahkusid.

Kilp ei andnud eile Äripäevale ühtegi kommentaari.

«Hoiupank jätkab oma tavapärast tööd, ka uue panga tegemist,» lausus Helenius. Ta väitis, et nüüdseks on Hoiupank andnud täieliku seletuse Daiwa laenu ning Hoiupanga Töötajate ASi ja Hoiupanga suhetele.

Helenius ütles eile BNSile, et vastuolud Hoiupanga Töötajate ASi ja panga vahel ei sega Hoiupanga liitumist Hansapangaga. BNS-ÄP

Hetkel kuum