20. mai 1998 kell 22:00

Tüssamised kinnisvaraäris

Kinnisvarabüroo Uus Maa tegevdirektori Urmas Lauri sõnul on kõige olulisem kinnisvara ostu-müügi puhul vahendusfirma valik ning oma edasiste plaanide täpne paikapanemine vältimaks lageda taeva alla jäämist. Kindlasti tasub uurida maakleri kohustusi ja müügistrateegiat.

Tihti osutuvad sulideks eikellegi palgal olevad nn libamaaklerid, kes pakuvad protsessi kiirendamiseks müügi- või üldvolitust. Mõnikord tehakse juttu isegi korteri/maja ümberregistreerimisest vahendaja nimele.

Tihtipeale püütakse inimestel nahka üle kõrvade tõmmata ostu-müügilepingu notariaalse vormistamise ajal. Ostja pakub müüjale varianti, et ostusumma kantakse üle mõne nädala möödudes. Lepingusse võib aga notari hooletusest sisse jääda punkt, et müüja on kõik raha kätte saanud.

Petta on võimalik saada ka lepingus tegelikust väiksema ostusumma näitamisega. Kui ostetud kinnisvaraga peaks kaasnema mingid probleemid, saab ostja nõuda müüjalt tagasi vaid paberile kirjutatud summa. Sõbralik müüja, kes põhjendas madalama hinna fikseerimise tulumaksust pääsemisega, võib olla juba jalga lasknud.

Hetkel kuum