20. mai 1998 kell 22:00

Valuutaspekulandid uurivad Eesti turgu

Hansapanga intressitoodete ja finantsriskide osakonna juhataja Erkki Raasuke ütles, et Eesti krooni peale on lääne spekulandid teinud mitmeid suuremahulisi tehingud.

Otseselt Eesti krooni vastu spekuleeritud veel ei ole, kuid välisspekulandid on olukorda uurimas käinud, lausus Raasuke, lisades, et spekulatsioonidest saab rääkida alles siis, kui tekib suurem laine.

Raasuke ütles, et Eesti krooni devalveerimise vastu on mõttetu spekuleerida, sest on ebatõenäoline, et sealt kasumiga välja tullakse.

Ainsa võimalusena nägi Raasuke spekuleerimist intressitaseme tõusu vastu. Sel juhul loodetakse praeguse üheksaprotsendilise intressiga aastaks võetud raha investeerida paari kuu pärast 15 protsendiga ja kasu saada, selgitas Raasuke.

Raasuke lausus, et sügisel algas Eesti krooniga spekuleerimise huvi Londonist, kuid kes seal taga tegelikult oli, on raske öelda.

Raasuke ütles, et valuutaspekulatsioonid on tervitatav nähtus, sest see lükkab turu õigesse paika.

Hoiupanga nõukogu esimees Joakim Helenius pidas spekulatsioone Eesti krooni vastu otseseks reaktsiooniks sündmustele Venemaal. Vene rubla kukkus eelmisel nädalal 3 protsenti. ÄP

Hetkel kuum