21. mai 1998 kell 22:00

Eesti Draamateatri suures saalis

25. mail kell 19 Olav Ehala autoriõhtu

pilet 30--100 krooni

Omanäoliste viiside meistrina pole Olav Ehala loomingut võimalik millegagi ära vahetada -- laiale kuulajaskonnale on ta tuttavaks saanud eesti filmide ja teatrilavastustele veerandsaja aasta jooksul kirjutatud laulude kaudu.

Äsja valminud CD-plaadil «Kino. Teater.Muusika», mida tutvustatakse draamateatri suurel laval esmaspäeval, esitab tema laule vokaalsekstett Kiigelaulukuuik. See peaks rõõmustama ka neid muusikasõpru, kellele mitmehäälne vokaalmuusika on hingelähedane -- Kiigelaulukuuiku haaravat musitseerimist kuuleb viimastel aastatel väga harva. Lisaks 16 plaadil oleva loo esitusele on lauljad lubanud ka üllatusi.

«Raudne mask» on Alexandre Dumas' teoste aineil valminud suurejooneline seiklusfilm, milles on tuliseid mõõgavõitlusi, intriige ja suuri tundeid. Äsja «Titanicus» laineid löönud Leonardo DiCaprio kehastab nii julma Louis 14. kui Raudse Maskina tuntavat nimetut vangi. Musketäre mängivad sedapuhku John Malkovich, Gerard Depardieu, Jeremy Irons ja Gabriel Byrne. Filmi lavastas Randall Wallace.

Eesti filharmoonia kammerkoor ja Tallinna kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel jätkavad ooperisarja «Juhid ja jumalad».

Seekord esitatakse hetkel ühe kuulsama ameerika kaasaegse helilooja John Adamsi ooper «Nixon Hiinas». Solistide rivi on väga väärikas: Nixonina esineb teose sünni juures olnud James Maddalena, Pat Nixonina Katre Kõiva, Kissinger on Stephen Richardson. Maestro sekretärina teeb kaasa Katarina Böhm Rootsist, kes osales alles Bachi Matteuse passiooni ettekandel. Ooper räägib Nixoni ja Mao Zedongi kohtumisest 1972. aasta veebruaris.

Sõjajärgselt Rootsis elanud maalikunstniku Eduard Ole 100. sünniaastapäeva tähistaval näitusel eksponeeritakse tema töid vahemikust 1916--1991. Nende hulgas on mitu eksiilis valminud teost, mida pole Eestis varem näidatud. Põhiosa elust olid tema tööd mõjutatud ekspressiivsest abstraktsionismist. Tema maalimislaad oli vaba ja värvikas, säilitades siiski sideme reaalsusega.

Hetkel kuum