21. mai 1998 kell 22:00

Hoiupank püüab Vichmannist lahti saada

«Minuni on jõudnud kuuldused, et Hoiupanga nõukogu eesotsas Jonathan Harfieldiga püüab saada Hoiupanga Töötajate ASi nõukogult otsust, et vabastada mind juhatuse esimehe kohalt ja valida sinna keegi teine,» sõnas eile Hoiupanga endine peajurist, Hoiupanga Töötajate ASi omanik ja juhataja Marcel Vichmann.

Vichmanni sõnul on Hoiupanga nõukogu eesmärk näha Daiwa pangaga sõlmitud laenulepingu tõttu pangale suurt kahju toonud Hoiupanga Töötajate ASi juhatuse esimehe kohal inimest, kes vormistaks Hoiupanga Töötajate ASile kuuluvate aktsiate loovutamise Hoiupangale.

Hoiupanga nõukogu esimees Joakim Helenius kinnitas, et panga juristid otsivad võimalusi Hoiupanga ja Hoiupanga Töötajate ASi vaheliste probleemide lahendamiseks. «Püüame tekkinud situatsiooni lahendada igal võimalikul viisil, loomulikult oleksin rõõmus, nähes Hoiupanga Töötajate ASi juhti vahetumas,» sõnas Helenius.

Hoiupanga Töötajate ASi nõukogusse kuuluvad Hoiupanga endised ja praegused töötajad Olari Taal, Aare Kilp, Priit Haller, Heino Viik ja Juta Maar on tänaseks Hoiupanga Töötajate ASi aktsiad kinkelepingu alusel Marcel Vichmannile loovutanud, kuid pole seni ettevõtte nõukogust tagasi astunud.

«Ma ei ole kasutanud omanikuõigust ega valinud ümber firma nõukogu, sest kui juba oma inimesed tulevad nuga selga lööma, siis pole midagi teha,» kommenteeris Vichmann.

Vichmann rääkis, et kui Hoiupanga nõukogul õnnestub Hoiupanga Töötajate ASi tegevjuhiks valida enda tahtmise järgi tegutsev juhatuse esimees, ei saa ka uus inimene Hoiupanga Töötajate ASile kuuluvaid Hoiupanga aktsiaid pangale loovutada. «Pantisin aktsiad laenu tagatisena firmale Coalgate, nii et Hoiupanga Töötajate ASi ühepoolsest soovist ei piisa aktsiate omaniku muutmiseks,» kinnitas ta.

Hoiupank vallandas Vichmanni sellel nädalal, süüdistades teda ebalojaalses ja omakasupüüdlikus tegutsemises. Vichmann keeldub Hoiupangale loovutamast Daiwa pangast võetud laenu tagatiseks olnud Hoiupanga aktsiaid, mille Hoiupanga Töötajate AS lunastas Hoiupangast saadud laenu abil.

Vichmann on varem öelnud, et ta kaalub Hoiupanga kohtusse kaebamist, sest pank kandis Hoiupanga Töötajate ASi kontohaldurina ettevõttele kuuluvad Hoiupanga aktsiad omavoliliselt üle panga väärtpaberikontole. BNS-ÄP

Hetkel kuum