26. mai 1998 kell 22:00

Vastuseks Silmeti nõukogu esimehe Tiit Vähi avalikule kirjale

Silmeti nõukogu esimees Tiit Vähi helistas mulle tõepoolest esmaspäeva pärastlõunal ja teatas, et Äripäevas on ilmumas artikkel, mis kahjustab Sillamäel asuva muldmetallide tehase Silmeti mainet.

Olin Tiit Vähi informeeritusest üllatunud, sest materjali kogumine Silmeti majanduslikku olukorda kajastava artikli kirjutamiseks oli esmaspäeva pärastlõunal alles pooleli ning Äripäeva toimetus lõpptulemust veel ei teadnud. Siiski palusin Tiit Vähilt informatsiooni nende asjaolude kohta, mis tema arvates olid Silmetile kompromiteerivad.

Vähi vastas mulle, et fakte ta kommenteerima ei hakka.

Äripäev nõustub Tiit Vähi ettepanekuga (vt Tiit Vähi avalikku kirja samal leheküljel) rääkida Silmeti asjadest avalikult ja selgelt. Kui aga Silmeti juhtkond ei taha ise avalikustada ettevõtte võlakoorma suurust, seletada lahti kohustuste sisu ning ümbritseb salapäraga võimalikud Vene päritolu hiigelinvesteeringud, siis on ka avalikkusest ja selgusest raske kõnelda.

Ma ei välista, et negatiivse info levitamisega võivad tegeleda Tiit Vähi poliitilised vastased. Parim viis selle kummutamiseks on aga see, kui Silmeti juhtkond loobuks deklaratiivsetest õigustustest ja tooks avalikkuse ette kõik Silmeti majandustegevust puudutavad faktid. Äripäev on nõus neid fakte lugejale edastama.

Hetkel kuum