8. juuni 1998 kell 22:00

Muinsuskaitse inspektsioon peatas Hansatee ehituse Käsmus

«Tellija AS Hansatee on väga rumal, ta ei saa aru, milline väärtus tegelikult tema käes on,» ütles muinsuskaitse inspektsiooni ekspertiisiosakonna juhataja Ülo Puustak ajalehele Virumaa Teataja.

Puustaki sõnul pole ta oma pika praktika jooksul kohanud pretsedenti, kus omanik eirab absoluutselt kõiki ehitus- ja muinsuskaitse seadusi.

«Siin pole enam midagi teha, see on päris tavaline euromaja,» ütles ta.

Selle aasta mais avastas muinsuskaitse, et 1887. aastal ehitatud ja mullu kultuurimälestiseks tunnistatud endise Käsmu merekooli hoones käivad ulatuslikud ümberehitustööd.

Tööde tegemiseks puudus ehitusluba ning muinsuskaitsega kooskõlastatud projektdokumentatsioon ning AS AUMA Ehitus tegi töid ilma nõutava litsentsita.

Ajaleht märgib, et muinsuskaitse nõudis Hansatee peadirektorile Enn Pandile 28. mail saadetud kirjas ebaseadusliku ehitustegevuse peatamist, kuid 4. juunil, kui komisjon objekti külastas, jätkus seal ehitamine täie hooga.

Ka Võsu vald pole mingil moel reageerinud oma territooriumil käivale ebaseaduslikule ehitustegevusele. Valla ehitusjärelevalve inseneri koht on 1. jaanuarist koondatud.

Muinsuskaitse võib ASilt Hansatee nõuda hoone endise olukorra taastamist ja kui see on võimatu, tuleb omanikul tasuda riigile suur trahv. BNS

Hetkel kuum