2. juuli 1998 kell 22:00

Saksa vanima linna Trieri kaubamärk on vein

Neil automatkajatel, kes teel Prantsusmaale, Luksemburgi või Belgiasse, tasub sisse põigata ka Saksamaa vanimasse linna Trieri.

Neljakümneaastaste põlvkonnale tuleb selle linna nimi ilmselt tuttav ette seoses Karl Marxiga, kes Trieris sündis. Linnas asub ka tema majamuuseum.

Vähem teatakse seda, et Trier on olnud Rooma impeeriumi suuremaid linnu ja kunagisest hiilgusest on üht-teist veel näha. Kuulsad Porta Nigra väravad ja keisri termide varemed viivad tagasi väga kaugesse aega. Porta Nigra väravat peetakse üheks paremini säilinud Rooma impeeriumi aegseks linnaväravaks. Linn on tuntud ka omapärase toomkiriku poolest -- seda ehitati sajandeid, mistõttu hõlmab ehitis mitmeid stiile.

Trier paikneb kuulsa veinijõe Moseli ääres. Linna ümbrus on äärmiselt maaliline -- kaunid viinamäed koos kaugele paistva omaniku nime sildiga vahelduvad roheliste orgudega. Trieri ja selle ümbruse üks kaubamärk ongi Moseli vein.

Kindlasti tasub sisse astuda mõnda Weinstube'sse, et veine degusteerida.

Veinide degusteerimist pakuvad teenusena paljud veinimeistrid. Enamik neist on valmis vastu võtma korraga kuni 10-liikmelist seltskonda.

Tänapäeva Trier on tuntud eelkõige kaubanduslinnana. Tööstust seal õigupoolest ei eksisteerigi. Jõulude ajal muutub linn suureks ostukohaks prantslastele, belglastele ja luksemburglastele -- 50 km sõitu nende koduriigist ei peeta paljuks.

Tänu sellele, et Trier on üliõpilaslinn, leidub seal palju häid ja odavaid söögikohti. Üks parimaid on Asterix Karl Marxi tänaval. Odavad söögikohad jäävad Viehmarktplatzi piirkonda. Stiilseim pubi on Abwärts Jüdengassel.

Hetkel kuum