7. juuli 1998 kell 22:00

Indrek Neivelt kinnitab pankade ühinemist

Neivelt sõnas, et aktsionäride erakorralistele üldkoosolekutele esitatavas ühinemislepingus fikseeritud aktsiate vahetuskurssi 65:35 Hansapanga kasuks pole enam võimalik muuta ja seda ei kavatse keegi ka teha.

Hoiupanga avalike suhete juhi Kristi Liiva hinnangul on võimalus, et Hoiupanga aktsionärid ühinemise vastu hääletavad nullilähedane. «Panga suuromanikud on oma otsuse juba teinud,» väitis ta.

Indrek Neivelt oli kindel, et Hansapanga aktsionärid teevad seda, mida panga juhatus ütleb. Kuna juhatus on kiitnud heaks pankade ühinemise, ei jää omanikelgi midagi üle, lisas ta.

Neivelt kommenteeris Hoiupanga bilansis olevaid halbu laene oma töötajatele ja omanikele, et need pole väga suured. «Me vaatame enam tuleviku kassavoogusid,» lausus ta.

Juriidiliselt Hoiupanga Töötajate ASile (HTAS) kuuluvad kuus miljonit Hoiupanga aktsiat olid veel eile Hoiupanga valduses. HTASi juhataja Marcel Vichmann ütles esmaspäeval, et kutse aktsionäride üldkoosolekule peab välja saatma vähemalt nädal aega enne koosolekut, kuid tema pole seda veel kätte saanud.

«Kui Hoiupanga aktsiaid koosoleku ajaks HTASi kontol pole, saan ma tehtud otsused hiljem vaidlustada, sest kõikide aktsionäride huvid polnud esindatud,» märkis Vichmann. Ta lubas minna kõigele vaatamata Hoiupanga aktsionäride üldkoosolekule, sest talle kuuluvad ka eraisikuna Hoiupanga aktsiad.

Kui HTAS saab talle kuuluvad aktsiad tagasi, pole Vichmanni sõnul mingit põhjust hääletada pankade ühinemise vastu. «Ma ei usu, et kellelgi oleks sellist põhjust,» lisas ta.

Vichmanni ütlusel pole Hoiupangal praegu muud võimalust, kui ühineda Hansapangaga või pank avalikult oksjonile panna.

HTASile kuulub ligi kaheksa protsenti Hoiupanga aktsiatest.

Hetkel kuum