9. juuli 1998 kell 22:00

Kolmapäeval toimus Volvo klubi asutamiskoosolek. Klubi initsiatiivgruppi kuuluvad Tallinna abilinnapea Kalev Kallo, Tallinna transpordiameti juhataja Mati Songisepp ja OÜ Juveel pearaamatupidaja Eda Keller.

Kalev Kallo ütles, et klubi idee on koondada ühiste vaadetega inimesi sellel alal ning aidata ühendada Volvo automarki au sees pidavaid inimesi. Mati Songisepp lisas, et klubi mõte on vahetada auto remonti ja hooldust puudutavat infot.

Klubi asutatakse mittetulundusühinguna. Klubi tegevuse käigushoidmiseks saadakse raha liikmemaksudest, samuti sponsorite toetusest. ETA

Eesti autoregistrisse (ARK) oli 1. juuli seisuga kantud 564 361 sõidukit. Sõiduautode arv ulatus samal ajal 438 722ni, neist erasõidukeid oli 383 686.

ARK andmetel lisandus Eesti teedele juunis 568 Fordi, 433 Opelit, 303 Volkswagenit, 252 Audit ja 199 Nissanit. Uutest autodest kanti registrisse kõige enam (90) Toyota sõidukeid.

Autoregistrisse kantud sõiduautodest moodustavad suurima osa VAZid (110 793), millest ligi pooled on vanemad kui 15 aastat. BNS

Soome valitsus lubab muudatusi imporditavate kasutatud autode maksustamisel. Rahandusministeeriumis on alustatud maksuseaduse muutmise ettevalmistusega.

Soome valitsuse lubadus on vastuseks Euroopa Liidu komisjonile, mille väitel Soome seadustik kasutatud autode maksustamise kohta ei vasta osaliselt Euroopa Liidu nõuetele. BNS -Startel

Hetkel kuum