26. juuli 1998 kell 22:00

Pooltühi kõrghoone

Reedel valmis Tartu kesklinnas 14korruseline 7500 ruutmeetri suuruse üldpinnaga büroohoone, mida haldava ASi Emajõe Ärikeskus omanikud on 80% AS Estiko ja 20% bussifirma Tarbus. Hoone läks maksma 92 miljonit krooni, millest 55 miljonit saadi laenuna Hoiu- ja Hansapangast.

Kuna kõrghoone omanike näol pole tegemist kinnisvaraarendusele spetsialiseerunud ettevõtetega, siis võib vastvalminud hoonest saada Estikole ja Tarbusele tõsine kuluartikkel. Sellepärast ei tohiks Estiko aktsiatele kõrghoone valmimine positiivselt mõjuda.

Emajõe ärikeskus on suutnud kaasaegsest büroohoonest maha müüa või välja rentida vaid kolmandiku. Kinnisvaraspetsialistid peavad selle põhjuseks soolast renti, mis on kuni 300 krooni ruutmeeter. See ületab isegi Tallinna kaasaegsete büroopindade hinna.

Estiko juht Kalju Hellenurm põhjendab kõrget hinnataset sellega, et tegemist on parima insener-tehnilise komp-lekssusega Tartus. Vähest huvi aga sellega, et büroopindadest huvitatud ei saa praegu pankadest raha.

Hoone võib ise olla muidugi väga kõrgel tasemel, aga kui selliste büroopindade järele pole nõudlust, siis ei ole ka kõrghoone ehitamiseks tehtud investeering olnud kõige parem.

Soov silma paista ja teistest erineda on pärssinud kainet arvestamist. Raskusi uuele pompöössele kõrghoonele rentnike leidmisel ennustasid Tartu kinnisvarafirmad juba enne hoone valmimist.

Hetkel kuum