31. august 1998 kell 22:00

Postimees loobub Plusspunkti pankrotti ajamisest

Postimehe vastutava väljaandja Mart Kadastiku sõnul tingis eelmise pankrotiavalduse esitamise ja uue nõudega ähvardamise lootusetu võlgade kuhjumine.

«Olime kuude kaupa leplikud, lõpuks kadus lootus,» selgitas Kadastik.

Kuna Plusspunkt on nüüdseks enamiku nõutavast summast tasunud, pole uue hagi esitamisel mõtet, ütles Kadastik. Ta ei osanud täpsustada, kui suure osa võlast Postimees on maksnud.

Plusspunkti võlg, mis oli juuli lõpus koos viivistega 1,36 miljonit krooni, kuhjus Kadastiku teatel alates kevadest.

Postimees esitas juuli lõpu võlale tuginedes Plusspunkti vastu pankrotiavalduse, mille alusel kohus ka pankroti algatas ning arestis hagi tagatiseks Plusspunkti varad.

Augusti keskel maksis Plusspunkt Postimehele ära miljon krooni, sest leidis, et ülejäänud summa on vaidlusalune.

Seepeale lubas Postimees augusti lõpus esitada uue hagi Plusspunkti vastu, nõudes veel 1,3 miljonit krooni, millest 300 000 oli maksmata osa esimesest nõudest.

Ekspress Grupi juhatuse ja Plusspunkti nõukogu esimees Gunnar Kobin kinnitas, et Plusspunkt ei ole maksejõuetu organisatsioon, olenemata Postimehe ükskõik millistest väidetest. Ta lisas, et algatatud pankrot raugeb täielikult.

Kahe suurima kirjastusgrupi tüli viis juuli keskel Postimehe väljannete müügi lõppemisele konkurendile kuuluva Plusspunkti lehekioskites. BNS

Hetkel kuum