28. oktoober 1998 kell 22:00

ESS kinnitas börsilt mineku plaani

Börsilt lahkumine ei ole kaasatava strateegilise partneri nõue, kuid firma omanikel on põhjust arvata, et potentsiaalse partneri esmane huvi ei ole börsiettevõtte staatust säilitada, ütles eile ESSi avalike suhete juht Indrek Lindsalu. Konkreetse partneri nime ei soostunud ta avaldama.

Börsile ei ole ESS lahkumistaotlust veel esitanud, kuid suurim aktsionär Urmas Sõõrumaa kinnitas eelmise nädala lõpus, et firma lahkub börsilt veel selle aasta jooksul.

ESSi juhatus ja nõukogu teevad suuraktsionäridele ettepaneku osta väikeaktsionäridelt aktsiad kokku hinnaga, mis ei ole väiksem aktsia viimase kolme kuu sulgemishindade kaalutud keskmisest ehk 62,3 krooni aktsia eest. ESSi väikeaktsionäridele kuulub veidi üle veerandi firmast, selle ostmiseks lubatud hinnaga kulub üle 18 mln krooni.

ESSi möödunudkevadises avalikus aktsiaemissioonis oli aktsia hind 57 krooni.

Lindsalu ei osanud kommenteerida, kas väikeaktsionäridelt aktsiate kokkuostmine võib olla seotud huviga need strateegilisele partnerile kallimalt edasi müüa.

Suvel otsustasid aktsionärid anda firma nõukogule õiguse suurendada kolme aasta jooksul ESSi aktsiakapitali ühe või mitme strateegilistele investoritele suunatud emissiooni teel 5,5 mln krooni võrra.

Firma suurim eraisikust omanik on endine nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa, kellele kuulub aktsiaraamatu järgi 31,2% turvafirmast. Lisaks sellele on osa tema aktsiaid ka laenude tagatiseks pankade repokontodel. Aasta tagasi näitas aktsiaraamat Sõõrumaa osaluseks 65,5%.

Tallinna väärtpaberibörsi juhatuse esimees Gert Tiivas lausus, et tal on hea meel, et ESSi tuumikaktsionärid kavatsevad väikeaktsionäride suhtes käituda aumehena.

ESSi aktsiaga esmaspäeval kauplemise peatamisel oli börsi eesmärk vältida väikeaktsionäride paanikast tingitud aktsiate müüki. Kuna nüüd on ettevõtte nõukogu ja juhatuse tasemel välja öeldud, et aktsionäridele pakutav aktsiahind ei tule madalam viimase kolme kuu sulgemishindade kaalutud keskmisest, peaks segadus väikeaktsionäride hulgas olema lahenenud.

Väärtpaberibörsi juhatuse esimees Tiivas lisas, et kui ettevõte on oma börsilt lahkumise otsuse põhjalikult läbi kaalunud ja otsustab aktsiad väikeaktsionäridelt lubatud hinnaga tagasi osta, ei ole börsil põhjust teha ettevõttele lahkumisel takistusi.

Hetkel kuum