Vilve Torn • 14. detsember 1998 kell 22:00

Preemiad ka omavalitsustes

Tallinna linnapea Ivi Eenmaa, viis abilinnapead ja linnasekretär ei jää jõulupreemiast ilma ning seda makstakse ühe kuupalga ulatuses, ütles Tallinna linnavalitsuse linnasekretär Toomas Sepp.

Kärdla linnavalitsuse eelarve ja majandusosakonna juhataja Arnold Strömi sõnul saab Kärdla linnapea Ivo Eesmaa jõulupreemiat ühe ametipalga ulatuses. Vähemalt aasta linnavalitsuses töötanud ametnikele välja makstavad preemiasummad on erinevad, kuid ei ületa ühe kuu ametipalka.

Ühe kuupalga ulatuses saab preemiat ka Tartu linnapea Aivar Ansip, ülejäänud linnavalitsuse liikmed saavad preemiat poole kuupalga ulatuses, ütles Tartu linnavalitsuse linnasekretär Jüri Mölder.

2000 krooni on töötajatele preemiatena välja makstud Viljandi linnavalitsuses. Viljandi linnavalitsuse pearaamatupidaja Milvi Helsteini sõnul saavad töötajad veel aasta lõpul 1000 krooni juurde, kui raha üle jääb.

Paide linnavalitsuse eelarve ja majandusosakonna juhataja Reet Rutus ütles, et Paide linnavalitsuses ei maksta jõulupreemiat, vaid töötajaid premeeritakse töötulemuste eest poole kuupalga ulatuses.

Rapla linnavalitsuse majandusnõuniku Aivar Surva sõnul saavad linnavalitsuse töötajad preemiat poole ametipalga ulatuses.

«Meil on nii öelda 13. palk, kuid pool sellest makstakse välja puhkusetoetustena ning pool jõulutoetustena,» ütles Surva.

Jõulupreemiaid ei maksa aga Kuressaare ja Narva linnavalitsus. «Asi on tõsine ning raha ei ole,» ütles Narva linnasekretär linnapea ülesannetes Ants Liimets.

Lääne maavanema Hannes Danilovi sõnul on palgafond pingeline ning jõulutoetusi Lääne maavalitsuses ei tule. Samuti ei maksta jõulutoetust Saare maavalitsuses ning Pärnu maavalitsuses.

Jõulupreemiate suhtes ollakse kahevahel Valga maavalitsuses. «Meil pole seda küsimust veel arutatud, kuid kui üldse midagi makstakse, siis võrdselt,» ütles maavalitsuse arveldusosakonna juhataja Reet Kõrge.

Töötajate vahel ei tehta vahet ka Rapla maavalitsuses. «Nii maavanem kui majavalvur saavad preemiat ühepalju,» sõnas maavalitsuse haldustalituse juhataja Raivo Kont-Kontson.

Järva maavanema Theo Aasa sõnul saavad Järva maavalitsuse töötajad kõik tuhat krooni preemiat, millele lisandub 0,8 astmepalka.

Hetkel kuum