Rootsi Riigipost tungib Eestisse

Tanel Raig 15. detsember 1998, 00:00

Neli aastat tagasi lõpetas Veiko Kreevs Renault'de müümise autoärimees Viktor Siilatsi juures ja läks transpordiärisse. Ta alustas Leedu suunale spetsialiseerunud ekspedeerimisfirma In Time ülesehitamist, millest täna saab Rootsi Riigiposti Baltimaade invasiooni üks tugipunkt.

Rootsi Post kirjutab täna alla hiljutise KLG Grupi lipulaeva In Time'i ülevõtmislepingule. Müügihinda ei avaldata, kuid vihjatakse, et In Time'i väärtus on börsiettevõtete ASA Kindlustus ja Klementi vahepeal.

Rootslased investeerisid eelkõige oskusteabesse -- In Time on Baltimaade suunal töötav süsteem ja Rootsi Posti arvatav soov on tulla konkureerima Balti riikide postiveoga Skandinaaviast siia liikuva kataloogi- ja internetikaupade ning väikesaadetiste pärast.

Investeeringud kinnisvarasse seisavad alles ees. Väikesaadetiste töötlemiseks on vaja suurt terminaali. Leedus ostis Rootsi Post just Apranga laokompleksi, mille suurus on ca 10 000 m². Ka Eestis vajavad rootslased perspektiivis vähemalt 5000 m² suurust terminaali. Kreevsi sõnul investeeritakse lähiaastatel mõnikümmend miljonit krooni ka infosüsteemidesse.

Suurepärane tulevikuperspektiiv avanes In Time'ile pärast Eesti Posti keeldumist luua rootslastega ühisfirma (Läti Postiga rootslaste plaanid õnnestusid ja seal loodi firma, millest 60% kuulub Läti Postile ja 40% Rootsi Postile).

Leedu ja Eesti ühiskapitalil põhinev KLG Grupp kuivab pärast tänast tehingut aga kokku. Peale täna rootslastele ülemineva In Time'i on KLG Grupp Venemaa kriisist tulenenud pankroti tõttu ilma jäänud ka transiidiga tegelenud AB Ekspedeerimisest. Alles on vaid KLG Eesti (samuti tema Läti ja Leedu firmad), kes kolimisteenuseid pakkuva ni?ifirmana ongi ehk kõige elujõulisem. Universaalsel väikeekspedeerijal (nagu oli In Time) on ilma mõne toetava maailmaketi seljataguseta vähe lootust ellu jääda. Veiko Kreevs suutis oma kätetöö müüa õigel ajal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing