15. detsember 1998 kell 22:00

Madala hinnaklassi arvuti

Sedapuhku on valik eriti kesine, põhjuseks vahest see, et ostja tahab üha enam multimeediat ja kiirust. Või kas nüüd ostja tahab, aga programmid ju nõuavad.

Sellisele arvutile võib kasutust leida õige mitmeks puhuks, näiteks sobiks ta lihtsaks töökohaarvutiks või mõne olulisema seadme järgi valvama. Iga kord, kui arvutid odavamaks lähevad, on mul kange soov panna arvuti ka igale tootmistöökohale, kasvõi lihtsalt selleks, et inimesed saaksid oma töötulemusi kirja panna. Selline alla-kümne-tuhande-arvuti ja paar programmijuppi on kindlasti odavam kui suur ja kõikehõlmav süsteem koos raadio teel raporteerivate triipkoodilugejatega.

Ise ostsin ühe sellesse klassi kuuluva arvuti just paar nädalat tagasi, et serveerida mõnda spetsiifilist interneti- (või õigem oleks küll öelda extraneti) lehekülge. Kui arvuti häkitaksegi rajalt maha või kui see läbi põleb, siis olen järgmine kord targem ja ostan kohe kaks tükki.

Hind ja see, mis selle eest saab, on sedapuhku pakkumistes üsna sarnane (kuigi vaata erinevusi nt videokaartide osas), valida võiks aga teeninduse järgi. Loomulikult on kõigil garantii 36 kuud, aga katsuge leida keegi usaldatav isik, kes ühe või teise firmaga ka tegelikult rahul on olnud. Odav arvuti tähendab niikuinii seda, et toetus peab tugevam olema.

Hind ei sisalda monitori, küll aga tuleks töökohaarvutit ostes mõelda selle peale, et korralik monitor maksab nii poole odava arvuti hinnast. Samuti ei maksa unustada, et äärmiselt trendikas on isegi rasketel aegadel legaalset tarkvara pruukida.

Autor: Peeter Marvet

Hetkel kuum