Reuters/Scanpix • 20. jaanuar 1999 kell 22:00

USA keskpank jäi neutraalseks

«Esimesel pilgul näib, et keskpangal pole kavas ei intresse tõsta ega langetada,» kommenteeris SEB Merchant Banking peastrateeg Teis Knuthsen. «See kinnitab keskpanga neutraalset hoiakut,» jätkas ta.

USA föderaalreservi juht Alan Greenspan kiitis oma alanud aasta esimeses avalikus esinemises USA majanduse häid tulemusi, kus peale kaheksat aastat kestnud jõudsat kasvu on vähe märke kasvutempo aeglustumisest.

«Kodumaine nõudlus, tööhõive ning tootmistase on jätkuvalt kõrge, olemasolevatest riskidest hoolimata,» ütles Greenspan.

Peamisi riske USA majanduskasvule näeb keskpank finantsturgude jätkuvas närvilisuses ning USA süvenevas kaubandusdefitsiidis.

Greenspan kordas ka oma varem avaldatud seisukohta, et USA aktsiahinnad on tõusnud tasemele, mida on raske hoida, sest ettevõtete kasumid tõenäoliselt vähenevad. Samas rõhutas ta, et aktsiate hinnatase on üksnes majanduslik näitaja, mitte keskpanga eesmärk omaette. Sellega andis Greenspan mõista, et keskpank ei kavatse intressipoliitikat kasutada mingi hinnataseme kindlustamiseks.

Brasiilia sündmusi kommenteerides ütles Greenspan, et turud on reaali devalveerimise hästi vastu võtnud. Edasine sõltub majandusreformide jätkumisest.

Analüütikute hinnangul saab määravaks IMFi reformipaketi saatus Brasiilia parlamendis, kus eile arutati selle peamist komponenti pensionireformi.

Autor: REUTERS

Hetkel kuum