18. veebruar 1999 kell 22:00

Mida kavatsete teha Telekomi aktsiatega?

Minu jaoks oli tegemist väga lühiajalise investeeringuga, olen aktsiad juba maha müünud. Aktsiatega oleme juba mitu korda alt läinud ja mõtlesin, et ükskord peab võitma ka.

Ainus asi, mis mind Telekomi emissiooni juures häiris, oli see, et inimestele anti teadlikult valeinformatsiooni -- pange nii suure summa eest, kui tahate, aga aktsiaid saate kindlalt 7500 krooni eest. Oleksin ostnud suuremal hulgal aktsiaid, sest hetkel oli vaba raha. Leian, et Telekomi emissiooni läbiviijad ei käitunud soliidselt.

Pole veel maha müünud. Tegelikult pole ma konkreetset plaani maha pannud, mida ma aktsiatega teen. Võib-olla hoian, aga võib-olla müün homme maha. Vaatan, kuidas käitub börs. Praegu on aktsia hind veidi langenud.

Ei ole aktsiaid müünud. Kui pikaajaliseks jääb investeering, selle määrab turg ja firma majanduslik olukord. Vaatan, kuidas asi areneb.

Kui areng läheb sinnapoole, nagu on seda lubatud, st tulevad uued investeeringud strateegiliste investorite poolt, siis võib pikaajalisem rahapaigutus kasulikumaks osutuda.

Müüsin maha. Selline plaan oligi.

Ma ei saa välistada, et tuleb uus hinnatõus, aga ma ei jäänud sellele lootma, mulle piisas sellest hinnatõusust.

Mul on plaan aktsiad alles hoida, selle mõttega need ostsingi, et sääste paigutada, mitte kiirelt teenida. Minu meelest on see mõistlik rahapaigutamise võimalus. Telekommunikatsiooniettevõte nagu Tele-kom ei saa turult mõne aja pärast lihtsalt kaduda või selle olukord kehvemaks minna. Firma tegeleb tulevikualaga.

Jään pensionile ja müün siis, kui raha otsa saab.

Hetkel kuum