Ettevõtte tulumaks kaob kogu reinvesteeritud kasumilt

Vastav säte läks koalitsioonileppesse Reformierakonna nõudmisel. Tulevase rahandusministri ja Reformierakonna esimehe Siim Kallase sõnul võimaldab punkti sõnastus neil kohe parlamendi menetlusse anda ka juba valmis tulumaksuseaduse eelnõu. «Peame ettevõtte tulumaksu suhteliselt mõttetuks nähtuseks ja see raha peaks minema investeeringuteks,» ütles Kallas.

Merko Ehituse nõukogu esimehe Toivo Annuse hinnangul on loodava valitsuse selline samm äärmiselt tervitatav. «Tõenäoliselt hakatakse nüüd vähem maksma dividende ja rohkem investeerima,» märkis Annus. «Eriti kasvatab see muidugi ehitusettevõtete käivet, kui firmad rohkem investeerima hakkavad. Ehitustegevuse elavnemine on ju alati olnud omamoodi majandusnäitaja,» lausus Annus.

Dividendid jäävad endiselt tulumaksuga maksustatavaks, Kallase kinnitusel nende maksumäär ei tõuse. Praegu peab ettevõte maksma tulumaksu 26/74 dividendideks makstavalt summalt.

Tänavusse riigieelarvesse on ettevõtte tulumaksu laekumiseks ette nähtud 1,6 mld krooni. Rahandusministrikandidaadi Kallase väitel on aga alati võimalik finantsküsimustele lahendusi leida. Koalitsioonileppe järgi alustab kolmikliit tänavuse riigieelarve tasakaalu viimiseks negatiivse lisaeelarve koostamist niipea, kui aasta esimese nelja kuu tulemuste põhjal saab prognoosida olulist kõrvalekallet aastaeelarve tulude laekumisest.

Lahkuva peaministri majandusnõuniku Heido Vitsuri sõnul ei kanna koalitsioonilepe reaalsuses välja. Pole läbi arvutatud, palju see maksma läheb, ütles ta BNSile.

Hetkel kuum